7 липня о 16:00 почалось свято Івана Купала у парку Дружби народів на березі Вишенського озера.

Тут вже присутні більше 3 тисяч вінничан. Лунає музика, купальські пісні та масові танці у віночках та вишиванках.. І це лише початок!

– Для вінничан ми підготували концертно-розважальну програму. Українського колориту святу додадуть народні фольклорні колективи «Рута-М’ята», «З роси і води» та хореографічний колектив «Мальви». Крім того, виступатимуть ансамбль пісні і танцю «Поділля», гурти «Глорія», «Лесик і Карпо», – каже заступниця директора департаменту культури міської ради Ганна Ковальчук.

Для модників заплановано показ колекції одягу у стилі бохо від вінницької дизайнерки Ольги Карпової. Під час свята працюватимуть тематичні локації. На галявині народних ремесл кращі майстри Вінниччини презентують різні види народного мистецтва. Для маленьких вінничан працюватиме «Дитяча галявина» з цікавими розвагами, інтерактивами та фотозонами.

Книголюбів запрошують на «Літературний пікнік». Також можна буде відвідати і етно-містечко. Всі охочі зможуть долучитись до тематичних майстер-класів з виготовлення ляльок-мотанок, оберегів, воскових свічок, прикрас ручної роботи та виробів з бісеру. Також вінничан запрошують до тематичного квесту «Пошук купальської квітки». Запланована й святкова дискотека від Dj Kilimanjaro та вогняне шоу.

До святкування Івана Купала долучаться і вихованці вінницьких спортивних шкіл. О 14:00 на Вишенському озері розпочнуться виступи спортсменів на каное та байдарках. Усі бажаючі зможуть безкоштовно покататися на сапах та човні «Драконі». О 16:00 гімнастки проведуть відкрите тренування. Також свої вміння продемонструють і інші вихованці спортивних шкіл міста.

Також заходи до Івана Купала пройдуть на приєднаних територіях. У клубі села Гавришівка 7 липня о 17.00 розпочнеться театралізоване свято «Мала нічка Купалочка». Цього ж дня о 15.00 у селі Стадниця (площа біля клубу) пройде концертно-розважальна програма.

Відзначатимуть Івана Купала й у селі Великі Крушлинці. У клубі села 6 липня о 17.00 відбудеться літературний пікнік «На тихі води, на ясні зорі». 7 липня о 20.00 пройде театралізоване свято «На вербичку роса впала – в нас на вулиці Купало…».

А у селі Малі Крушлинці (площа біля Будинку культури) 7 липня о 19.00 розпочнеться концертна програма «Чари купальської ночі». У Писарівці біля ставу Тарасишин 6 липня о 17.00 відбудеться концертна програма «На Івана та й на Купала». А у Вінницьких Хуторах 6 липня о 20.00 стартує танцювально-молодіжна вечірка.

Роман Ковальський