Без жодних забобон на 13-й місяць роботи у Вінницькій області 13-го липня одесит Іван Іщенко відповів на запитання читачів 33-го каналу про гучні злочини, «війну» із криміналітетом, тотальне стеження за громадянами та свою ностальгію за «Перлиною у моря…»

– 1 червня минулого року вас призначили у Вінницьку область. Що за цей рік вам вдалось змінити в обласному ГУНП?

– Мій головний пріоритет в роботі – команда однодумців, яка досі формується. Бо я щодня вчусь, читаю, переймаю досвід інших міст країни та із-за кордону для створення дійсно боєздатного колективу… Адже безпеку кожного вінничанина, дотримання правопорядку і законності може забезпечити лише професійна команда поліцейських. І варто відзначити, що рейтинг довіри до поліції Вінниччини весь час зростає, а я, як керівник, намагаюсь повністю забезпечити своїх підлеглих новим транспортом, новітньою технікою, формою та вирішити всі побутові та квартирі питання працівників поліції. Це не легко.

Але завдяки співпраці із вінницькою обласною, міською та із радами ОТГ, крок за кроком всі питання вирішуються і ми рухаємось вперед. Бо серед голів та депутатів місцевого самоврядування на Вінниччині є чітке розуміння, що Іщенко просить нові авто, аналітичну систему «Вежа», камери стеження, фронт-офіси прийому громадян та умови для офіцера громади не для себе. А для безпеки їхніх громад, родин і дітей. Бо за цей рік роботи я зрозумів та оцінив наскільки Вінниця та Вінниччина спокійні, мирні та дружелюбні міста та місця. І для гарантування вінничанам цивілізованого спілкування із поліцейськими в кожному кабінеті та коридорі відділків невдовзі будуть камери нагляду за ситуацією. Бо кожне зварення громадян, кожну скаргу на роботу чи бездіяльність поліції ми ретельно перевіряємо. І мій телефон та сторінка в соцмережах цілодобово відкриті для вінничан…

– З якими результатами в своїй роботі поліція Вінниччини зустріла своє професійне свято? Скільки важких злочинів сталось із початку року та які досі не розкрито?

– Впродовж року зареєстровано п’ять з половиною тисяч кримінальних правопорушень, з яких: 3 тисячі 397 розкрито. Практично щодня ми викривали – 2 господарські злочини та 1 – службовий, щотижня – 3 факти незаконного поводження із зброєю і документували один хабар. Серед іншого, на 10 відсотків нам вдалося підвищити ефективність розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів (з 43,8% до 55,6%). Розкрито 100 відсотків: – умисних вбивств (25), – тяжких тілесних ушкоджень (28), – в тому числі із смертельними наслідками (13), – та зґвалтувань (4). Повідомлено про підозру особам винним у вчинені 110 тяжких і особливо тяжких злочинів минулих років, серед яких: замах на вбивство двох літніх жінок в обласному центрі, 4 розбійні напади, низка кваліфікованих крадіжок та інших протиправних посягань.

Розкрито 90 відсотків розбоїв (17 з 19-ти зареєстрованих) та грабежів (65 з 70-ти). Встановлено злочинців по кожній другій крадіжці (60,2%, по 1241 з 2062 зареєстрованих) та шахрайству (47,3%, по 214 з 452). Особливим пріоритетом в роботі поліції залишається протидія організованій злочинності. Нами знешкоджено злочинну діяльність 9-ти організованих груп, учасниками яких учинено 104 тяжких та особливо тяжких злочини. Приміром: затримано та оголошено про підозру членам організованої злочинної групи, які шахрайським шляхом привласнювали державні кошти Фонду гарантування вкладів. Частина коштів йшла на фінансування криміналітету. Злочинна схема полягала в тому, що на підставі підроблених документів зловмисники за допомогою сторонніх осіб, які за винагороду видавали себе за дійсних вкладників неплатоспроможних банківських установ, отримували кошти з Фонду гарантування вкладів.

Також затримано угруповання, яке на мільйони гривень ошукало агрофірми в різних регіонах країни. П’ятеро осіб впродовж двох років, шляхом обману та зловживання довірою, під приводом купівлі-продажу насіння агрокультур заволоділи грошовими коштами у фермерів, на території Вінницької області та інших областей України. У результаті вжитих заходів з протидії кримінальним правопорушенням у сфері незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухівки викрито 70 злочинів, у тому числі 55 фактів незаконного зберігання вогнепальної зброї. Як приклад, викрито стійке злочинне угрупування, яке займалося нелегальним збутом зброї. Майже півроку поліцейські документували злочинні дії угрупування, яке нараховувало більше десятка осіб. У ході багатоетапної операції зафіксовано ряд фактів збуту вогнепальної зброї. Під час санкціонованих обшуків вилучено 33 одиниці вогнепальної зброї (у тому числі: 9 пістолетів, 5 одиниць автоматичної зброї, 4 нарізних карабіни) та більше 7 тисяч набоїв.

– Патрульна поліція Вінниччини одна із найкращих в Україні… Водночас кількість жахаючих ДТП із смертями і травмуванням дітей різко зросла. Які тут причини і як призупинити цей смертельний марафон?

– По ДТП цього року при загальному зниженні кількості ДТП, в яких постраждали діти (37) вже загинуло четверо неповнолітніх і травмовано 38. В минулому було 45 ДТП(1 загинула, 53 травмованих). Загалом суттєво знизилась кількість травмованих (-19%) та загиблих осіб унаслідок ДТП (-34%). З метою зниження рівня аварійності на дорогах області, наразі змонтовані та працюють в тестовому режимі 11-ть комплексів автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху (встановлені МВС). Незабаром ще 7-м таких систем будуть встановлені в обласному центрі.

Загалом ситуація така, що автівок стало більше, дороги ремонтуються і швидкості часто не відповідають безпеці руху та стану транспортних засобів. Тому ментально ми маємо міняти своє ставлення до інших учасників руху, пішоходів та загалом поведінки на дорозі. Бо одними лише штрафами перевиховати водіїв, на жаль не вдається…

– Як ви ставитесь до п’яних водіїв, яких навіть при 17-тисячних штрафах у Вінницькій області рекордна кількість на всю Україну?

– Так, на жаль, Вінниччина лідирує в цій сумній статистиці п’янки за кермом. Вже маємо більше 4000 водіїв, які отримали покарання по 130-й статті. І ми зустрічались та вели дискусію із суддями Вінниччини, які раніше часто скасовували під різними приводами такі покарання. Звісно, ми не впливаємо на незалежну гілку судової влади. Але саме від суддів ми почули, які помилки підчас оформлення адмінпротоколів роблять наші працівники, аби виправити цю ситуацію. І ще за 13 місяців роботи я, як вінничанин, вже зрозумів – тут не більше пֹ’ють за інші області… Просто наші патрульні краще працюють, виявляють і затримують водіїв, які дозволяють собі вживати алкоголь за кермом. І фактично не беруть хабарів за «відмаз» від 130-ї статті.

– Яка доля так званих авторитетів та «злодіїв у законі», які діяли на Вінниччині та особисто конфліктували із полковником Іщенком?

– Одразу хочу сказати, що «злодіїв у законі» на Вінниччині не було і немає! Так, є кримінальні авторитети, які постарили до санкційного списку РНБО і ці списки нині відкриті для всіх. А кордони Вінниччини і України для них тепер закриті… Зокрема, одна така особа (Самвел Манукян –Московський чи Носатий – прим.авт.) нині за межами України і не може потрапити в нашу країну через скасування посвідки на проживання тут. Є оперативна інформація, що цей громадянин нині на історичній батьківщині. Інший авторитет (Ашот – прим.авт) знаходиться в нашому регіоні, але реального впливу на криміногенну ситуацію він немає.

І ніякої «війни» чи помсти авторитетам від Іщенка після всім відомих подій в кафе «Європа» та нашої зустрічі під Вежею у Вінниці із втручанням КОРДу не було… Бо 1 червня минулого року я прийшов на цю посаду у Вінницю перш за все для боротьби і викорінення організованої злочинності. Тому ми не боремось із окремими особистими чи групами, ми боремось із порушниками Закону. Тому ніяких «смотрящих», рейдерів, рекетирів та бандитів тут не буде!

Більше читайте в 33-му каналі цієї середи.