Народний вокальний ансамбль «Оберіг» Донецького національного університету ім. В. Стуса здобув перше місце.

Десятеро артистів із Вінниччини днями повернулися із грузинського Батумі, де брали участь у між­народному конкурсі «Золоте руно».

– Наша українська автентика прозвучала із великим успіхом на міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі «Золоте руно» у Батумі. Ми гід­но представили нашу Україну, Вінниччину, Донецький національний університет ім. В. Стуса! — ділиться враженнями від поїздки керівник народного ансамблю «Оберіг» Ніна Бегас.

«Золоте руно» — це міжнародний фестиваль, який уже 10-й рік відбувається у Грузії. Цьогоріч у ньому взяли участь колективи з Грузії, Білорусі, Казахстану та України.

– Росіян принципово не запрошували. Для грузинів РФ — це агресор, який анексував частину їхніх територій, український Крим та воює на Донбасі. А українці для них — братній народ, вони нас розуміють і готові підтримувати. Тому були приємно враженні гостинністю організаторів фестивалю. Вони не лише поселили нас і створили усі умови для виступу, але й влаштували цікаві екскурсії.

Вразив їхній музичний парк, де про кожного музиканта багато цікавої інформації, звучить їхня музика. Можна тільки мріяти про такий музей в Україні, бо ми й досі не можемо реставрувати садибу Леонтовича в Шершнях, — розповідають учасники фестивалю з Вінниці.

Вінниччину у Грузії представляли 10 артистів. Окрім чотирьох солістів «Оберегу», у фестивалі взяли участь та гідно виступили вихованці Гніванської дитячої школи Юрій та Дмитро Бегаси, Юлія та Вероніка Тройніцкі (викладач Тетяна Магнушевська), Мар’яна Щербина — вокалістка Він­ницької дитячої школи мистецтв, та вчитель історії з Гнівані Олександр Коваль, який під гітару виконав повстанську пісню 1917 року «Від синього Дону до сивих Карпат».

– Міжнародне журі високо відзначило виступи усіх наших вихованців, проте перше місце дісталося народному вокальному ансамблю «Оберіг» ДонНУ ім. В. Стуса, солісту Юрію Бегасу та Юлії Тройніцкій. Бурхливі оплески лунали й лунали, від цього було хвилююче і приємно водночас. Приємно, що гран-прі отримав дитячий колектив з невеличкого грузинського селища. Так журі та оганізатори конкурсу вирішили підтримати маленьких артистів, які постраждали від війни. Ми вдячні усім, хто у нас повірив і допомагав! Це був наш перший виступ за кордоном, але дуже вдалий. А попереду ще багато інших непідкорених вершин! — задоволена керівник ансамблю Ніна Бегас.

Людмила ПОЛІЩУК