Вони розуміють, що він приїде і в статусі УПЦ, а не РПЦвУ вони, за канонами світового православ’я, можуть вважатись розкольниками.

Таку думку висловила релігійний публіцист Катерина Щоткіна в коментарі Радіо Свобода.

За її словами, якби не запланований візит Патріарха, то МП не влаштовувало б такого хресного ходу із лозунгами та заявами, наче політсила.

Якби не було у нас в перспективі приїзду Патріарха Варфоломія на святкування 30-річчя незалежності, то, може бути, УПЦ МП і відмовилася б від хресного ходу в такий епідеміологічно несприятливий момент”, – зазначила Щоткіна.

Священники Православної церкви України на Володимирській горі після ходи Московського патріархату заявили, що вони радо вітатимуть Вселенського Патріарха Варфоломія в Україні та з нетерпінням чекають зустрічі з історичною постаттю, яка попри шалений тиск окупанта, надала Українській церкві Томос.

Водночас вона наголосила, що представники УПЦ МП розуміють, що візит все одно відбудеться.

“Не думаю, що це в їхніх силах. Може бути, вони б хотіли, але вони віддають собі звіт в тому, що він приїде. Хресний хід, делегації, демонстрації – це спроби нагадати, що у них є свої інтереси і зробити так, щоб з їх інтересами рахувалися. . Варфоломій прекрасно знає, що тут є люди, які хочуть його побачити, у нього є запрошення від глави держави. У нього є всі підстави бути впевненим в тому, що тут у нього буде теплий прийом”, – зазначила експертка.

Але в такий непростий час існування України, коли на сході війна і за незалежність гинуть діти України, демарш МП і заява керівництва, що вони не будуть святкувати цю дату, виглядає як зрада.

Є сподівання, що здорово мисляча частина прихильників такої політики Московського патріархату зробить висновки. Бо очевидно. Що не вшануванням загиблих героїв, яке продемонстрували очільники МП на урочистостях раніше і тепер, свідчить про маргиналізацію цього крила християнства.

Андрій Власенко