Фестиваль етнічної їжі — Етно Food Fest «Мамалига VS Банош» відбудеться у неділю, 3 жовтня, у Студенянській територіальній громаді Тульчинського району Вінницької області.

Одразу декілька сіл зі Студенянської та сусідніх громад готуватимуть у своїх світлицях традиційну страву — мамалигу.

Подільські південні села створили різні рецептурні варіації мамалиги, кожна з яких має власні особливості. Саме на фестивалі можна буде скуштувати різні види цієї страви.

Крім того, гостей фестивалю пригощатимуть баношем — традиційною стравою Західної України, яка давно стала гастробрендом України.

Ці дві страви мають багато спільного: готуються з кукурудзяної крупи або борошна, на відкритому вогні і добре смакують зі смаженим салом.

Банош є улюбленою стравою вівчарів та гуцульських опришків, а мамалига була фактично основною стравою на столі подільських козаків. Відповідно, банош вариться на сметані і більше поширений на Заході України, а його «конкурентка» мамалига — страва південна і вариться на воді.

Бринза, вино та мамалига — це ще й характерне меню для бессарабської кухні, західні ж українці додають до цієї страви гриби.

Фестиваль  «Мамалига VS Банош» покликаний відродити традиції подільської кухні та популяризувати мамалигу як туристичну кулінарну родзинку Вінницької області.

«Ми запросили на фестиваль представників територіальних громад Вінниччини та сусідньої Республіки Молдова. В ході фестивалю заплановано проведення двох майстер-класів з приготування обох страв, також буде масштабна дегустація», — розповідає співорганізатор фестивалю, директор Єврорегіону «Дністер» Микола Радіонов.

Фестиваль розпочнеться 3 жовтня о 12:00 на площі біля Будинку культури села Студена.

- Урочиста частина буде супроводжуватися виступами фольклорних колективів України та Молдови.

- На гостей чекає два майстер-класи: з приготування мамалиги і приготування баношу

- Масштабна дегустація приготованих страв (безкоштовно)

- На території працюватиме містечко майстрів, ярмаркова локація, конкурси та розваги, майстер-класи для дітей.

Фестиваль проходитиме під гаслом «Смакуй українське! Люби українське! Цінуй українське!»

Проєкт «Міжнародний Етно FoodFest «МАМАЛИГА vs БАНОШ» реалізовується в рамках Конкурсу Вінницької ОДА з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства для виконання яких надається фінансова підтримка, під патронатом голови Вінницької ОДА.

Організатор: Єврорегіон «Дністер»

Запрошуємо представників ЗМІ — виїзд для преси буде організовано з Майдану Небесної сотні о 8:30 у неділю, 3 жовтня.

Для акредитації напишіть будь ласка на пошту: euroregiondniester@gmail.com. Вкажіть прізвище та ім'я, видання і контактний телефон.

Або зареєструйтеся за тел.: 0969120750 (Ірина Басенко)