5 жовтня до Вінницької міської територіальної громади з’їхалися представники центрів надання соціальних послуг з 9 громад Вінниччини, які цьогоріч планують створювати на своїх територіях спеціалізовані служби для допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства. Фахівці ознайомилися з роботою денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
У 2020 році Вінниця стала переможцем конкурсу «Міста, вільні від домашнього насильства» від представництва фонду ООН. В рамках цього проєкту в січні 2021 року було створено денний центр соціально-психологічної допомоги. Міська рада виділила приміщення площею у 109 м2 для функціонування центру та 2 квартири для кризових кімнат.
У денному центрі надають комплексну соціально-психологічну та первинно правову допомогу, а також соціальні послуги постраждалим від домашнього насильства.
«Спеціально обладнані кімнати, де люди, які постраждали, можуть протягом дня перебувати разом з дітьми. З ними працюють психологи та фахівці із соціальної роботи. В кімнаті можна перекусити, попити чаю, розігріти їжу. Якщо є необхідність цілодобового перебування, у нас є кризові кімнати. Там постраждалі разом з дітьми можуть знаходитись до 20 діб», - зауважив начальник відділу денного центру Максим Юрченко.
Під час зустрічі гості ознайомилися з роботою мобільної бригади соціально-психологічної допомоги.
Серед гостей – директорка Центру надання соціальних послуг Томашпільської селищної ради Людмила Поперечна. «Я приїхала до Вінниці, аби перейняти досвід щодо протидії домашньому насиллю. Наразі ми працюємо над створенням денного центру у нашій громаді. Тому практика вашого міста для нас дуже цінна. Ми побачили як працює мобільна бригада, денний центр. Тож повертаюся до своєї громади з новими знаннями».
Директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська каже, що наше місто одне з перших створило денний центр соціально-психологічної допомоги та успішно продовжує працювати у напрямку протидії домашньому насильству.
«Вінницька територіальна громада має досвід у цій сфері і готова ділитися ним із колегами. До нас приїжджають делегації не лише з області, а й з різних міст України. Це говорить про те, що ми розвиваємося і не стоїмо на місці. В цьому році міська рада виділила ще одну квартиру для кризових кімнат. Тож тепер крім двох діючих, буде ще дві кімнати. Адже є велика потреба реальної практичної допомоги. І ми готові надавати її мешканцям нашої громади», - каже Наталія Добровольська.
З січня 2021 року охоплено соціальними послугами спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства 209 сімей, соціальним супроводом – 2 особи і 21 сім'ю. Від початку року скористалися послугами кризової кімнати 12 жінок з дітьми.