6 жовтня у холі Вінницької міської ради встановили автоматичний зовнішній дефібрилятор (АЗД). Це перший АЗД у публічному просторі Вінниці. Решта п’ять найближчим часом з’являться на залізничному вокзалі, двох автовокзалах – Центральному та Західному, а також у Прозорих офісах на проспекті Космонавтів та вулиці Замостянській. АЗД використовують для надання допомоги людині, в якої зупинилося серце.
Встановлюють реанімаційні пристрої в рамках проєкту «АЗД рятує життя», який реалізують Фонд «Подільська громада» спільно з Громадською організацією «Агенція екстреної медичної допомоги» у партнерстві з Вінницькою міською радою та Вінницьким обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Окрім придбання і встановлення АЗД, проєкт передбачає проведення 12 тренінгових навчань для майже 200 осіб з числа цільових груп та охочих вінничан. Першими пройшли навчання співробітники «Муніципальної варти» та Прозорих офісів. Проводять тренінги сертифіковані за міжнародними стандартами інструктори з громадської організації «Агенція екстреної медичної допомоги».
Серед тих, хто пройшов тренінг з використання АЗД – головний спеціаліст департаменту адміністративних послуг міської ради Аліна Гедз. «Я пройшла тренінговий курс, як правильно використовувати дефібрилятор. Спочатку ми ознайомилися з теорією, потім перейшли до практики. Насправді все не так складно, як здається. Тож кожному під силу здобути ці знання і використовувати їх на практиці у випадку екстрених ситуацій».
Координаторка проєкту Аліса Чорнокнижна каже, що дефібрилятор спроєктований так, що ніяким чином не може нашкодити. Він не спрацює, якщо людині не потрібно провести розряд. «АЗД обладнаний штучним інтелектом. Він створений спеціально для людей без медичної освіти. Тому, увімкнувши прилад, рятівнику достатньо просто дотримуватися його підказок і слідувати за рекомендаціями».
Дефібрилятор дає чіткі звукові підказки українською мовою, а також має різні режими для проведення серцево-легеневої реанімації для дорослих і дітей.
«Наша місія – навчити якомога більше людей надавати домедичну допомогу. Саме час до приїзду «швидкої» вирішальний для людини. Нашому місту пощастило, що тепер маємо такі АЗД. Адже завдяки цьому пристрою врятувати життя під силу кожному. Про це свідчить європейська практика. А ще ми продовжуємо шукати можливості, аби таких дефібриляторів у місті стало більше. І будемо вдячні представникам бізнесу, які долучаться до проєкту, заради порятунку вінничан та гостей міста. Ми готові надати повністю весь пакет документів, сказати де купувати, як його скомпонувати, що там має бути всередині. Дуже хочемо, щоб в усіх куточках Вінниці були такі дефібрилятори», - каже голова правління Фонду громади "Подільська громада" Олена Данілова.
У місцях, де встановленні дефібрилятори, будуть всі необхідні засоби, які можуть знадобитись під час екстрених випадків: гумові рукавички, маски для штучного дихання, джгути та навіть ножиці, щоб розрізати одяг, якщо буде потреба.