Вінниця другий рік поспіль посідає другу позицію рейтингу міст для ведення бізнесу за версією Forbes. Місто утримало лідерство у незалежному рейтингу авторитетного ділового видання, незважаючи на виклики пандемії. Очолив рейтинг Київ, на третьому місці – Львів. Про це повідомив міський голова Сергій Моргунов на своїй сторінці у фейсбук.


Як зазначає Forbеs, мета дослідження – допомогти інвесторам у виборі оптимальної географії для розвитку своїх проєктів. Цьогоріч внесли низку у дослідження, зокрема додався і показник готовності до пандемії.

Загальний результат Вінниці – 677 балів, розрив з лідером рейтингу лише 25 балів. Місто стабільно отримує високі бали по всіх 10 ключових критеріях. А це: прозорість міської влади; ділова активність; регіональний Doing Business; купівельна спроможність; транспортне сполучення; безпека; освіта; готовність до пандемії; міграційна привабливість; екологічна ситуація.

Зокрема, високо оцінили рівень прозорості міської влади та безпеки у Вінниці. Серед кращих – і показник по рейтингу BRDO «Регіональний Doing Business», що оцінює легкість створення підприємства, отримання дозволів на будівництво, оформлення земельної ділянки, сплату місцевих податків та електронні сервіси. У рейтингу Forbes зазначається, що розвитком міста задоволені 74% мешканців.

«Чому важливо, щоб Вінниця була на верхівці бізнес-рейтингів? Це допомагає інвесторам робити вибір на користь нашого міста. Тим більше у Вінниці є приклади успішної роботи великого бізнесу. Цього року стартував проєкт HEAD з будівництва заводу, розширює виробництво «Грін Кул», працюємо по інноваційному парку «Кристал». Також будуються гофрокартонна фабрика, великі логістичні центри, освоюються нові напрямки у сфері машинобудування та акумулювання електроенергії, поглиблюється переробка аграрної продукції. Динамічна економіка визначає добробут громади», – каже Сергій Моргунов.

У Forbs підкреслили, що бали цьогорічного рейтингу не можна порівнювати із балами рейтингу 2020 року. Адже з частини показників змінилася методологія розрахунку: зокрема складові окремих критеріїв, їхні періоди, географічна база розрахунку.

Загалом оцінили 38 міст України з населенням понад 90 тисяч людей.