Чому українцям мають продавати газ, корисну копалину України, за світовими цінами? Звідки взявся борг 50 млн лише на Вінниччині за газ? Про те, як маленький скандал веде до великих роздумів і обкрадання держави — далі.
Чоловік намагався підпалити трактор газової компанії.
Цей випадок красномовно свідчить, що опалювальний період буде гарячим. У селі Пагурці Хмільницького району чоловік підпалив трактор газопостачальної компанії, котрий приїхав, щоб відключити йому газ. Ігор Квік, начальник Хмільницького управління газового господарства, розповів, як все було: «Під час відключення одного з домоволодінь до трактора підбіг невідомий чоловік облив його бензином та підпалив. Нашим працівникам вдалося загасити підпал самотужки».
На щастя, постраждало тільки колесо, облите бензином. Боржника, 50-річного інваліда, за підпал все ж вирішили не карати і від газопостачання його не відключили.
Однак, далі все виявилось не так просто. Поліцейські, які виїхали на місце конфлікту, з’ясували, що в газовиків не було документів, на підставі яких людям могли відключати газ. Тобто законних підстав для відключення не було. Відтак, поліцейські заборонили газовикам проводити роботи з відключення газу літнім людям.
Між тим ситуація критична не тільки через борги (у газопостачальній компанії повідомляють, що загалом за газ вінничани заборгували 50 мільйонів гривень). Справа в тому, що ціна у 30-35 грн за 1 куб. м газу, яку закладають громади у тендери, вже зараз не задовольняє постачальників. Тож представники газових компаній відмовляються від участі у таких тендерах, мотивуючи це ціною газу на хабах. Вона вже сягає 47 грн за 1 куб. м. Облгази вимагають від громад переукладання договорів за новими цінами, в той час, коли у бюджетах закладені зовсім інші ціни на енергоносії.
У першу чергу постраждають бюджетні установи. Критична ситуація склалась в Томашпільській громаді — з 8 жовтня “Вінницягаз” відключає 6 шкіл та найбільший садочок громади від газопостачання. Схожа ситуація і у Вапнярській громаді. Там із 12 закладів освіти 6 — опалюються газом. Звернення надходять з Мурафи, Джурина, Шаргорода, Тульчина, інших громад. А іншої альтернативи немає.
Тим часом у Вінниці потрохи починають вмикати опалення у багатоквартирних будинках. У негазифікованих громадах тільки зараз починають привозити людям дрова, котрі ще треба порізати і порубати. Люди кажуть, що такого важкого старту опалювального сезону ще не пам'ятають. Влада наперед уже вирішує — коли за школи не буде коштів, дітей розпустять знову по домах. Буде чи не буде локдаун?
Але олігархів, які покупили ці облгази, зокрема Вінницьким володіє Фірташ, це мало чи зовсім не хвилює. Бо він зараз, як відомо, знаходиться «невиїзним» у Австрії і чекає екстрадиції до США, де проти нього порушена кримінальна справа.
Такі справи, зокрема і в США, порушені проти деяких інших олігархів-власників такого українського стратегічного майна. Але Україна, за дивним законодавством, «своїх не видає». Але чомусь і не розслідує, як миттєво народну власність «прихватизували»...
Бо вартість газу на світових ринках — це одне. А вартість власного газу — інше. Бо ж Україна для власного населення виробляє його сповна. А інші газодобувні країни, наприклад, ОАЕ, Саудівська Аравія і ще з десяток, віддають такі копалини своїм громадянам не лише за пільговими цінами, але й гроші від продажів кладуть на їхні рахунки! Бо ж це національний продукт, який, за Конституцєю України, належить українському народові! Може, про це забули?
Тетяна Кондратьєва
Хоть паржом! Перзидент клаун зробить газу дешевим як дядя адольф в газових камерах!
А никого не удивляет, что хот-доги в ИКЕЕ продают уже собранными?
А у клоуна шмигаль казав що ціна не буде повишатца, как же так, кокдаже ржать будім? Хуже нє будіт! А какя разнітца?