На Вінниччині розпочалась реалізація двох наймасштабніших проєктів, про які говорили десятиліттями, але не робили. Це реконструкція міжнародного аеропорту «Вінниця» та будівництво нового мосту через Дністер між Україною та Молдовою.

Десятиліттями політики різних рівнів говорили про важливість реконструкції аеропорту «Вінниця». Говорили, критикували, але нічого не робили. Я часто чую запитання від вінницьких експертів: чому реконструкція не розпочалась у 2019 році? Але кращий спосіб почати робити – це перестати говорити, як говорили у 2007, 2008, 2009, 2010… Чому реконструкція аеропорту не розпочалась у 2015-2018 роках. По факту реконструкція аеропорту «Вінниця» розпочалась сьогодні, в рамках програми «Велике будівництво».


Нагадаю, у вересні 2020 року Володимир Зеленський вперше на посаді президента відвідав Вінницю. Він запевнив, що за його каденції вінничани побачать будівництво аеропорту Вінниця.

На рахунок Державного казначейства Вінницької області перерахований перший транш у розмірі 135 міль­йонів гривень. Як для міста, що не є «мільйонником», видатки з держбюджету на аеропорт колосальні - 604 мільйони гривень. Тому я як народний депутат буду контролювати використання коштів платників податків та якість робіт. Розпорядником коштів є комунальне підприємство Вінницької міської ради «Аеропорт «Вінниця».

Ще один із найбільш  масштабних проєктів програми «Велике будівництво» на Вінниччині – новий міст між Україною та Молдовою. Про необхідність його будівництва говорили більше ніж 30 років. Посадовці всіх рівнів розповідали, що, збудувавши новий міст, можна зробити найкоротший транспортний коридор з Європи до Азії.

12 січня цього року президенти України та Молдови підписали Меморандум щодо розвитку транспортно-транзитного потенціалу між країнами. У вересні вже є результат. Проведено колосальну роботу в стислі строки. На Вінниччині вже відремонтували 116 кілометрів дороги «Немирів – Ямпіль», яка є частиною транспортного коридору між Україною і Молдовою. Завершено підготовчі роботи з будівництва мостового переходу Ямпіль - Косеуць. На ділянку доставлено потужну міс­тобудівельну техніку. Визначено місце, де знаходитиметься митний термінал, площею близько 8 гектарів.


На будівництво мостового переходу Ямпіль – Косеуць передбачені кошти в державному бюджеті. За відповідні зміни в бюджеті на 2021 рік проголосували народні депутати.

Реалізація цих інфраструктурних проєктів стане магнітом розвитку регіону.

«Велике будівництво» змінює інфраструктуру Він­ницької області.

Наша команда не говорить, наша команда – робить.