Сьогодні, 29 жовтня, депутати міської ради на черговій сесії ухвалили рішення  щодо підтримки  ковідних лікарень Вінниці. Для них куплять додаткове медичне обладнання: 10 апаратів ШВЛ, 6 апаратів високопотокової оксигенотерапії та 12 моніторів пацієнта. Усе це вартує майже 10 млн грн. Понад 3,5 млн грн з бюджету громади виділили сьогодні на закупівлю ліків для хворих на COVID-19,  майже 4 млн грн – на муніципальну надбавку за жовтень медикам ковідних команд.

Ситуація з захворюванням на коронавірус у Вінниці ускладнюється з кожним днем. Сьогодні за одним з показників (перевищення рівня госпіталізації) Вінниця уже потрапила до «помаранчевої» карантинної зони. Щодня збільшується кількість нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби.  Зараз акцент ставиться на кисневу терапію, якої потребують люди через важкий перебіг хвороби, що викликає штам «Дельта», саме тому з бюджету громади міста виділили додаткові кошти на придбання необхідного медичного обладнання.

«Міський голова Сергій Моргунов дав доручення забезпечити медичним обладнанням та ліками всі міські ковідні лікарні. Нині  наше місто повністю готове до наступної хвилі коронавірусу. Сьогодні виділяємо майже 10 млн грн на купівлю  10 апаратів ШВЛ, 6 апаратів Hi-Flow, 12 – моніторів пацієнта. Також  3,5 млн грн з бюджету громади ми виділяємо на закупівлю ліків для надання медичної допомоги хворим на коронавірус. Ви знаєте, що за ініціативи міського голови ми свого часу приймали рішення про муніципальну доплату для медиків, які лікують ковідних пацієнтів. Тож сьогодні виділяємо 4 млн грн на цю доплату до зарплати за жовтень», – зазначив секретар міської ради Павло Яблонський.


Також 823,5 тис. грн муніципальної надбавки до зарплати виділили на сесії і для співробітників кафедри інфекційних хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова. Вони також лікують ковідних хворих.

Окрім того, з міського бюджету передбачили кошти на придбання рентгенапарату для Вінницької клінічної багатопрофільної лікарні в сумі 2,2 млн грн.  Та 1,3 млн грн - на облаштування ліфта у ЦПМСД №2 на вул. Магістратській, для покращення доступності для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Крім того, під час сесії депутати підтримали рішення прийняти у комунальну власність Вінницької  міської територіальної громади  кисневі  концентратори для забезпечення кисневої підтримки хворих в амбулаторних умовах.

«Це дуже важливе питання. Ми даємо згоду на прийняття у власність 273 кисневих концентраторів. Я так розумію, що це нові рекомендації Міністерства охорони здоров'я України. Хворі, яких виписали з лікарні після одужання від коронавірусу, але які потребують тривалої кисневої терапії,  матимуть можливість отримати кисневу підтримку вдома. Обладнання закуплено за державні кошти та розподілено обласною радою відповідно до потреб громад. Вінницька міська територіальна громада отримає 273 таких апарати, що суттєво покращить перебіг реабілітації для наших мешканців», - говорить секретар міської ради Павло Яблонський.

Довідка

Надавати допомогу з використанням кисневої підтримки в амбулаторних умовах можна за одночасного дотримання двох умов: сатурація ≥ 94%, коли пацієнт дихає киснем низького потоку (3-5 л) в ЦПМСД є кисневий концентратор, який забезпечує потік до 8 л.