Нагадаємо, на місцевих виборах Михайло Кулик отримав абсолютну підтримку виборців – 91,7% голосів і став рекордсменом України.

– У травні до Іванівської територіальної громади поштою надійшло 111 клопотань про надання дозволу на виготовлення технічної документації на землях запасу нашої громади. Це три поля для випасання тварин та сінокосіння — 222 га. Ці земельні ділянки знаходяться у селі Гущинці, Слобідка та Іванів. Ось у мене на столі вже є ухвали суду задовольнити їхні клопотання. Суд, не розібравшись, змушує мене і депутатів селищної ради надати згоду на виготовлення технічної документації цим особам.

– Хто ці 111 осіб?

– Більшість з них – студенти з реєстрацією у вінницьких гуртожитках. Є з Києва, Генічеська. Навіть іноземці із Зімбабве.

З одним із них — Павлом Майдинюком особисто спілкувався. Йому лише у червні виповнилося 18. Він мені на диктофон розповів, що до нього та його товариша підійшов дядько і запропонував заробити 500 грн. Для цього потрібно було підписати якийсь документ. Він навіть не знає, де ця земля, яку на нього хочуть оформити, і що його інтереси хтось представляє у судах. Ось такі шахрайські схеми. Але суд на боці цих студентів. Навіщо тоді сільська рада? Давайте віддамо усю владу судам. Але хто тоді буде на інтересах громади?


– До судових позовів на вас хтось виходив? Щось пропонували чи погрожували?

– Так. До мене приїжджали дві особи. Один представився Олександром. Наскільки мені згодом стало відомо, його називають Соловей. Мені повідомили, що мною займаються, дослівно, «дуже серйозні люди», які будть мене «мочити по повній програмі». На що я відповів, що «мочити» мене не варто, бо я води не боюся. Мене обрали люди, і сьогодні я виконую покладену на мене місію.

Спілкувався з Олександром двічі. Першого разу він прийшов до мене у кабінет, але побачив, що тут камери – і розмова була ні про що. Потім він покликав мене на заправку біля Калинівки, і там уже мова була відверта. Він мені закидав, що я у сільській раді неправильно працюю. Вимагав задовольнити прохання цих 111 осіб. Я пояснив, що такі питання приймаються депутатами на сесії, а не мною одноосібно. Але він чомусь був впевнений, що депутати роблять все так, як я їм скажу. Сьогодні 20 депутатів заявили, що готові покласти на стіл свої мандати, але не будуть брати участь у цьому дерибані землі.

– То вас хотіли купити чи залякати?

– І те й інше. Спочатку обі­цяли забезпечену старість, але коли я категорично відмовився, пригрозили, що мною серйозно займуться. І тепер це видно неозброєним оком. Зустріч з Олександром була у серпні, а вже у вересні над моїм будинком літали квадрокоптери, за мною стежили. А потім почалися суди, на них приходять активісти від «Ревізії влади» та журналісти, які представляються виданням «РІА», «20 хвилин». Давав їм свій коментар, просив висвітлити інформацію об’єктивно. Але вони відверто стають на бік псевдофермера, який у своєму господарстві навіть граблів не має, але взяв в оренду 26 га під створення фермерського господарства з цільовим призначенням – випасання тварин та сінокосіння. Та наступного ж дня він віддав землю у суборенду компанії «МХП», де раніше працював агрономом. За сім років користування цією ділянкою бюджет Іванівської сільської ради недоотримав мінімум 700 тис. грн. На цьому фермеру зареєстровано 168 га, але він навіть не в курсі, де вони всі... В Уладівці є ще одна ділянка для випасання худоби, на нього оформлена. Земля розорюється, та він навіть не знає про це…

Потім ці ж активісти та журналісти з’явилися на «пригорках». Пролетіли по кукурудзі на своїх джипах, у бронежилетах. Махали телефонами. Пояснював їм, що землі на «пригорках» використовують ФГ «Крона» і ФГ «Яні­вське». Але вони на камеру звинуватили мене, що я негідник, злочинець, який обкрадає сільський бюджет, перекидаючи гроші на техніку фермерського господарства своїх братів. Я відверто заявляю, що за чотири роки на посаді голови територіальної громади жодна копійка з бюджету громади не була витрачена на оплату послуг техніки з ФГ «Янівське». Ні на крани для будівництва та ремонту шкіл, ні на загортання сміттєзвалища, ні на вивезення великих побутових відходів, ні на розчищення вулиць від снігових заметів.. Усі витрати з ФГ «Янівського».

– То що це за «пригорки»?

– До травня ніхто й не знав за них. Це три земельні ділянки: 67 соток, 57 соток і 1 га 50 соток. Частину кукурудзи зібрали на 67 сотках. Все решта стоїть. Арештували комбайн.

Ці ділянки були поділені
між мешканцями громади, зокрема й атовцями, для ведення особистого селянського господарства. На даний час оформляються документи, вже через місяць–два буде право власності на ці ділянки.

– Це правда, що через ситуацію із студентами ви хо­ті­ли скласти свої повноваження і написали заяву?

– Йде мова про пасовища для людської худоби, вони тільки й з корів живуть. Тому я ніколи не піду на такий крок. Написав заяву, але того ж дня під моїм будинком зібралася громада — 300-400 чоловік, не хотіли відпускати. А депутати мою заяву порвали...

На цю посаду я прийшов не у подертих шкарпетках. Поди­віть­ся мої статки у декларації за 2017 рік і зараз. Стане усе зрозуміло. Будь-яка неправо­мірна вигода мені нецікава, я людина самодостатня. За мною люди, які уже двічі мене обрали головою, тому хочу з чистою совістю дивитися їм у вічі.

Коли верстався номер газети, стало відомо, що одна зі студенток забрала свою заяву на землю.

Спілкувалась
Людмила Поліщук