Про те, що НАБУ та САП у вересні заскочило суддю Ігоря Ратушняка на гарячому за отриманням хабаря, наша газета вже розповідала раніше. Тоді співробітники НАБУ розповіли, що цей служитель Феміди попросив у «клієнта» 120 тисяч гривень (4620 дол. США), тобто, по 40 тисяч гривень за гектар, за обіцянку ухвалити рішення в інтересах фізичної особи щодо визнання права на земельну частку (пай). Підозру у вчиненні серйозного правопорушення підписала Генеральний прокурор України, а під час обшуків силовики вилучили частину неправомірної вигоди — понад 50 тисяч гривень. Через кілька днів суд обрав запобіжний захід для судді і призначив заставу — 3,5 млн грн. Вища рада правосуддя відсторонила його від здійснення правосуддя до 17 листопада у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Утім, це далеко не вперше суддю Ратушняка «беруть» на хабарях. Адвокат Олександр Шавлюк розповідав, що у 2010 році його з хабарем затримували співробітники СБУ. Вдруге він попався на гарячому у 2016 році.

Минулого року та ж Вища рада правосуддя повідомляла про тиск на цього самого суддю у зв’язку із здійсненням правосуддя. Зокрема, Ігор Ратушняк повідомив, що 16 вересня 2020 року він постановив ухвалу про відкриття провадження у певній справі. А через кілька днів пізно увечері на його мобільний телефон надійшов дзвінок від особи, яка заявила, що суддя не мав права відкривати провадження у справі стосовно її доньки, яка є депутатом Верховної Ради України. Жінка погрожувала судді: «Я тебе за це, що ти відкрив справу, унічтожу». Як повідомив суддя, він вимкнув телефон, проте ця особа продовжувала телефонувати на мобільний телефон його дружини. Чим завершилися ці дві справи — правоохоронці наразі не повідомляють.

До речі, цей суддя отримав 300 тисяч гривень кредиту. І це при тому, що минулого року задекларував зарплату в сумі 1,2 млн гривень та 45 тис грн пенсії. А ще вказав п’ять земельних ділянок, чотири будинки та дві квартири. Мабуть, фінансова криза…

Ілона ВАЛЬТЕР