– До нас звернулися волонтери з Чернівців. Вони повідомили, що на Київському вокзалі сидить вагітна молода жінка, яка опинилася у важкій життєвій ситуації. Зв’язалися з нею. Вона попередила, що з нею собака, вона не може покинути свого улюбленця, бо він як член сім’ї. Перекинули їй кошти і зустріли вже на вокзалі у Вінниці.

Була шокована історією її
життя… До 12 років вона жила в Росії з бабусею у лісі. Мама її мала захворювання, несумісне з вихованням дитини. Бабуся, підозрюю, теж специфічна, бо чого б тоді тримати онучку в лісі. Коли Даші виповнилося 12, вона втекли від старенької. Якимось чином опинилася в Україні. Якийсь час жила по монастирях. А згодом сама попросилася в інтернат. Звідти потрапила у прийомну сім’ю. Потім доросле життя… І в один момент, вагітною, вона опинилась на вулиці…

Даша не дуже хоче розповідати про стосунки зі своїм молодим чоловіком, бо від нього ховається. Знаю лише, що вони певний час жили разом, вона працювала, орендувала квартиру. А коли завагітніла, роботодавці її вигнали. Хлопець не готовий був до батьківства, їхні шляхи розійшлися… Так вона залишилася сама зі своїми проблемами.


У Вінницькому кризовому центрі не лише дали прихисток Даші. Тут з нею працюють психологи. Займаються репетитори, щоб надолужити прогалини в освіті.

– За час перебування у центрі Даша стала мамою. У неї народилася чудова донечка. Але потрібно думати про майбутнє. Щоб влаштуватися на роботу, їй потрібно здати ЗНО. Тому Даша зараз навчається у 10-му класі вечірньої школи. Але як підліток недисциплінована у навчанні. Їй потрібно нагадувати про уроки, перевіряти, чи вона все виконала і вчасно задати. Тому ми шукаємо для неї наставницю, яка буде як мама після роботи перевіряти електронний щоденник і слідкувати за виконанням домашнього завдання. Методично і періодично, щоб точно розуміти, що учбовий процес йде на користь, — пояснює Юлія Дякун.

У Даші ще є півтора року, щоб вивчитися і успішно здати ЗНО. Їй уже обіцяли працевлаштування, і не деінде, а в «Кадетському корпусі поліції».

Людмила ПОЛІЩУК