Для Вінниччини це має велике значення, адже у нас не виключають того, що контингент російських військ, чисельністю 12000 російських солдатів, які зараз дислокуються у окупованій частині Молдови Придністров’ї, можуть розпочати ще один фронт. А проросійське Придністров’я зробити бойовим плацдармом.
Чи як Білорусь використовувати його для обстрілів України.
І хоча влада самопроголошеного Придністров’я запевнила, що вони не будуть цього робити, але російські війська, які там, підпорядковуються Путлеру, а не їм.
Тому ця заява Санду є важливою для Вінниччини і України.
Одразу після офіційного визнання Парламентською асамблеєю Ради Європи факту окупації Придністров’я Росією, Санду зазначила, що Кишинів завжди вимагав виведення російських військ і налаштований на дипломатичне вирішення питання.
Молдова чітко дала зрозуміти, що Росія відіграє значну роль у всьому, що пов’язано з придністровським конфліктом. Ми завжди вимагали виведення російських військ із Придністров’я, вимагали і продовжуємо вимагати утилізації боєприпасів. Ми продовжуємо закликати до мирного вирішення цього конфлікту і зробимо усе можливе, щоб знайти і реалізувати дипломатичне, політичне, мирне рішення”, – сказала Санду на спільній пресконференції з президентом Румунії Клаусом Йоганнісом.
Тим часом у Тирасполі заявили, що “будь-які випади проти миротворчої операції на Дністрі мають вкрай деструктивний характер”.
Нагадаємо, ПАРЄ 15 березня схвалила поправку, яка офіційно визнає Придністров’я зоною російської окупації.
Депутати від Молдови не голосували проти цього ані на засіданні комітету, ані у залі. Однак вони не стали співавторами цієї поправки, що стосується їхньої ж держави.
Молдова до останнього вагалася зі своєю позицією у рішенні щодо вигнання РФ з Ради Європи і її депутати не висловлювалися на дебатах щодо нападу РФ на Україну, хоча таку можливість мали усі.
Схоже боягузтво і задобряння агресора ще тримає в страсі нашого сусіда.
До речі, два депутати від правлячої партії PAS натиснули кнопку “за” лише на фінальному голосуванні, але вони стали єдиними у асамблеї, хто не голосував за більшість поправок, що робили резолюцію сильнішою.
Ось так борються за свою незалежність парламентарі Молдови.
Андрій Власенко
А раніше 33й писав що в Придністров ї 800 російських солдат.ВАм не можна довіряти.Професіоналів у вас немає.Є лиш брехунці