Ось що пояснює МОЗ:
Попри війну важливо стежити за станом свого здоров’я та вчасно звертатися до лікаря. Якщо ви в безпеці, піклуйтеся про себе та не відкладайте лікування на потім”, – наголошують у відомстві.
Необхідність проведення УЗД визначає сімейний або лікуючий лікар. За потреби він створить електронне або паперове направлення на обстеження.
Якщо ви переїхали, зверніться до лікаря первинної медичної допомоги у місті, де тимчасово проживаєте. За потреби вам нададуть медичну допомогу та направлення на УЗД.
З направленням УЗД можна зробити безоплатно у будь-якому закладі, який має договір з Національною службою здоров’я України за пакетом “Медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах (профілактика, спостереження, діагностика, лікування та медична реабілітація)”, а також відповідне обладнання та фахівця.
Перед тим як відвідати медзаклад, МОЗ радить зателефонувати в лікарню та уточнити, чи є УЗД-апарат та лікар, який проводить таку діагностику. Якщо так – запишіться на прийом та прийдіть у визначений час.
Якщо людина перебуває у невідкладному стані, УЗД в лікарні роблять безкоштовно і без направлення.
Якщо ви проходите лікування в стаціонарі, призначене лікарем ультразвукове дослідження безоплатне, адже входить до відповідного пакету послуг. Зробити УЗД у такому разі можна у тому ж медзакладі, де лікується пацієнт.
Дізнатися адресу та контакти найближчої лікарні можна у лікаря, який виписує направлення, або за номером телефону контакт-центру НСЗУ 16-77.
Нагадаємо, всі відеоконсультації з лікарями на час війни у Helsi – безкоштовні.
Андрій Власенко