Відповідно до Постанов КМ України #383 від 29.03.2022 та #399 від 01.04.2022 внесено зміни до Правил перетинання державного кордону України, затв. Постановою КМ України #57.
Так ось, згідно з пунктом 1 Постанови #383 право на перетин кордону мають особи з інвалідністю, маючи при собі довідку до Акту огляду МСЕК або посвідчення, що засвідчує таку інвалідність. Це означає, що таке право визначено для всіх груп: І, ІІ і ІІІ.
Проте, крім цих документів у Вас має бути довідка з ВЛК про відстрочку від проходження служби.
Крім того, особи з інвалідністю І і ІІ групи мають право перетинати кордон із супроводжуючими їх особами.
До них належать при супроводженні:
– осіб з інвалідністю І і ІІ – дружина/чоловік, батьки, на утриманні яких перебуває така особа, повнолітні діти, а також чоловік/дружина дітей, тобто зять чи невістка.
За наявності у них документів, що підтверджують родинні зв’язки (до прикладу, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб).
– Осіб, що потребують постійного стороннього догляду. За наявності документу, що підтверджує отримання соціальних виплат по догляду за цією особою.
Особи з інвалідністю ІІІ групи такого права не мають.
ВАЖЛИВО:Перетнути кордон можливо з одним супроводжуючим не більше одного разу під час дії воєнного стану в Україні. Це означає, що особа з інвалідністю перетинає кордон без обмежень. А із супроводжуючими лише 1 раз.
Також право на перетин кордону надається військовозобов’язаним, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації відповідно до ст. 23 ЗУ «Про моб-ну підготовку та мобілізацію», крім тих, що визначені в абзацах 2-8 ч. 3 цієї статті. Ці обмеження, встановлені Постановою КМ #399
Тому НЕ мають права на перетин:
– студенти, аспіранти та ін.;
– наукові та науково-педагогічні працівники, в т.ч. педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти та ін.
З вірою у ПЕРЕМОГУ та ЗСУ
Ваш Адвокат Жанна Грушко
Как понять “на утриманні яких перебуває така особа”? Что это значит?