Чорнобиль – 500 атомних бомб

26 квітня 1986 року на весь світ прозвучала страшна новина про Україну — на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша ядерна катастрофа… Катастрофа, жах якої неможливо передати словами. Тоді життя мільйонів людей поділилося на “до” і “після”.

Сьогодні з дня тих страшних подій минуло 36 років.

Загальний вихід радіоактивних матеріалів становить 50 мільйонів кюрі. Ця сума прирівнюється до вибухів 500 атомних бомб. Димовий стовп від продуктів горіння височів на десятки метрів вгору. 90% ядерного палива ЧАЕС виявилося в атмосфері Землі.

Рятували місто і людей від страшного спалаху понад 100 пожежників з міста-супутника Прип’яті. Їм і дісталася найважча доза радіації. Під час ліквідації пожежі загинула 31 людина.

У ліквідації наслідків катастрофи брали участь близько 600 тисяч людей з усіх куточків СРСР.

50 тисяч квадратних кілометрів у 12 областях країни — саме таку площу складає зона поразки української території. Також катастрофа на ЧАЕС зробила неможливим для проживання 150 тисяч квадратних кілометрів навколо станції.

Точної кількості жертв ЧАЕС ніхто не знає. За різними даними це число налічує до 100 тисяч чоловік. 250 тисяч чоловік в цілому евакуювали до кінця 1986 року із зони відчуження навколо ЧАЕС.

У першу добу після вибуху променеву хворобу виявили у 134 присутніх на аварійному блоці. Протягом травня — 28 з них загинули. Точна кількість загиблих від наслідків вибуху досі невідома. Згідно з різними джерелами, це від 4 до 10 тисяч невинних душ.

В лютому 2022 році російські окупанти захопили територію, яка досі залишається небезпечною, та планували влаштувати теракт.

Сьогодні, ЧАЕС повністю під контролем України. Пам‘ятаємо завжди

Андрій Власенко