І тому варто нагадати кожному ось це!

В Європі було найбільше (!) королев і королів, які були з Києва чи мали родинні зв’язки.

Цей історичний малюнок, якому до тисячі років, увіковічений в Софії Київській. На ньому чотири славетних королеви. Франції — Анна, Угорщини — Анастасія, Норвегії, а потім Данії — Єлизавета, Англії — Агата.

Всі вони доньки Ярослава Мудрого, великого князя Київської Русі.

У цей час чоловіком польської принцеси був їхній брат Ізяслав, королевою – сестра батька. Інший Володимир був чоловіком принцеси Німеччини. Мама їхня була принцесою Швеції Інгігердою, брати якої були королями Швеції і Данії.

Вся Європа, без винятку, мала родинні зв’язки з Київською Руссю — Україною! За 100 років до заснування села Москов

Але повернемось до наших королев, бо кожна з історій про них — це Голлівуд відпочиває!

Чи знаєте ви, що теперішня королева Англії Єлизавета — потомок нашої королеви Агати?

Чи не тому Англія вірний друг України в ці визначальні часи? Чого лиш Борис Джонсон вартий!

А донька Агати Маргарита стала не лише королевою Шотландії, але й її святою! Бо за життя найбільше храмів Божих побудувала і добрих справ зробила.

А далі і Річард Хоробре Серце, і Марія Стюарт — з нашим, тобто Агатиним, королеви з Києва, корінням!

Шановний Макроне, а вам слід нагадати про легендарну Анну Київську, яка стала королевою Фран­ції, знаючи 4 мови. При­везла Єванге­ліє, на якому присягали чи не всі королі Франції, написане у Києві. Кров королеви Анни текла у 18-ти королів Франції (!)

А ще про те, як саме цей легендарний портрет 4-х сестер з Києва, які стали королевами Єв­ропи, врятував святу Софію від Московського мракобісся! В 30-х її за бажанням ката Сталіна, ідеала Путіна, мали підірвати! Вже заклали вибухівку… 1000-літнє диво архітектури са­ме у Києві викликало «жа­бу» у московських безбожників.

І раптом ультиматум від Франції:

– Якщо посмієте спаплюжити портрет нашої легендарної королеви Анни, зруйнувати витвір рук бать ка нашої королеви, наша країна розриває дипломатичні відносини! Одразу ж!

Ага, такі рішучі попередники були у вас, можновладні французи! Від Жанни д‘Арк, а не з Ле Пен корінням!

Ось так французи і врятували нашу Софію! Їм би ще тепер мову ультиматумів щодо путлера вивчити!

І тут ще угорцям варто нагадати нашу-їхню королеву Анастасію. Бо саме завдяки заступництву Києва і могутніх київських князів угорський король Андруш, чоловік Анастасії, був врятований від смерті!

Бо на той час Київська Русь була НАЙБІЛЬШОЮ державою Європи. І найвпливовішою!

Може, тому так впевнено поводила себе і не визнавала жодних ультиматумів вже відома нам королева вікінгів Єлизавета? Рідна сестра згаданих королев.

Ну, ви ще чули десь, щоб одна жінка стала за життя спочатку королевою Норвегії, а потім Данії?

А наша Єлизавета стала! Ще й доньку королевою зробила. А ще врятувала принцесу Англії, сироту Гіту, від ненависного шлюбу… і послала… ну, як руский корабль, найгрізнішого самодержця, який спробував їй погрожувати.

А потім віддала ту англійську при­нцесу Гіту за київського короля Володимира Мономаха!

Бачите, скільки у нас англійського, французького, нормандського, дат­ського, швед­сь­ко­го, польського, нор­везького, угор­ського? Де тут рашистське?

Ось яке у нас, українці, міцне коріння ЄВРОПЕЙСЬКОГО роду!

КОЛИ ЩЕ НЕ БУЛО МОСКВИ!

Хто там думає – пускати нас в ту Європу чи ні?

Та в нас тепер тих Річардів Хоробре Серце — мільйони! Єлизавет і Анн, Агат і Анастасій — не менше! І те, що розбрелись вони у час воєнного лихоліття біженками — то тимчасово! Вони ще стануть королевами! Правда ж, жінки України? А Україна — членом Євросоюзу. А хто сумнівається — розкажіть їм ось цю історію! І те, що Київ дав 158 королев і королів Європі!

І ще дасть! Вірмо і діймо! Разом до перемоги!

Тетяна Редько,
Заслужений журналіст
України, «33-й канал»