Те, що Україна просить США продати необхідні для протиповітряної оборони ЗРК Patriot, повідомлялось, ще в грудні 2021 року, до відкритого вторгнення росії.

Вже після початку повномасштабної війни Україна й далі просила про постачання цих високоточних і ефективних дальнобійних комплексів.

19 травня The Washington Post написала, що до оборонної допомоги, яку мають намір надати Україні Сполучені Штати, увійдуть і системи Patriot.

Але вже наступного дня з’ясувалось, що насправді Patriot не передаватимуть Україні.

“Ми дійсно просили США надати Україні Patriot, однак зараз можу констатувати, що таких поставок ми не чекаємо. Навіть якщо таке рішення буде прийнято, то терміни поставок можуть розтягнутися на роки”, – пояснили в ОП.

Цей протиповітряний комплекс ще не надійшов навіть до партнера США по НАТО – Польщі, хоча контракт на дві батареї було підписано ще 2017 року..

Не визначеною залишається і ситуація з реактивними системами залпового вогню М142 та М270, які також просила Україна. Нагадаємо, що дальність стрільби цих комплексів становить до 300 км. І це значно допомогло ЗСУ перевершити рашистську важку артилерію за дальністю дії та руйнівною силою. Це могло би багато в чому визначити результат війни на Донбасі та на інших напрямках бойових дій.

Однак, на думку видання “Політіко”, у Вашингтоні побоюються, що ЗСУ вдарять американськими системами по території рф, що може затягнути конфлікт.

Американська влада вважає за ефективніше відправляти в Україну 155-мм гаубиці M777 замість РСЗВ, розповів співрозмовник Politico з адміністрації президента США. Бо у Білому домі все ще побоюються, що відправлення РСЗВ Україні можуть сприйняти у кремлі, як ескалацію ситуації.

Однак у Центрі протидії дезінформації при РНБО у Facebook назвали “маніпуляцією” інформацію Politico, що США нібито побоюються передавати Україні РСЗВ через можливість їх використання по цілях на території рф.

Вадим Снігур