Міська влада м. Тульчина на Вінниччині на третій місяць російського вторгнення і 8 рік російсько-української війни досі думає, як зняти пам’ятник російському військовому злочинцю і карателю О. Суворову.
На сайті тульчинської територіальної громади взагалі лобизають його з усіх сторін і свято бережуть пам’ять про нього: “Тульчин свято зберігає все, що тут пов’язане із О. Суворовим: навчальні укріплення, названі тоді «Пражками» і споруджені суворовськими диво-богатирями, що готувались до майбутніх перемог, а також викопані ними криниці, посаджені дуби, будинки, де бував полководець. В центрі міста красується пам’ятник генералісимусу, а одна із центральних вулиць носить ім’я Суворова, в музеях зібрана цінна і цікава експозиція предметів, зброї, знамен, одягу тих часів.
Пам’ятник полководцю О. Суворову в Тульчині (1954 р.). Робота скульптора Б. Едуардса. Вдячні нащадки з любов’ю і шаною згадують народного улюбленця”.
І це сайт міської громади https://bit.ly/3t2Cffg.
Це відверта ганьба міській владі на чолі із міським головою Валерієм Весняним
Тому міська громада Тульчина і Тульчинська районна військова адміністрація мають принципово визначитися, чи далі по-холуйські терпіти цей символ російської царської воєнщини, чи все таки демонтувати ці символи і почати будувати українську національну пам’ять.
Крім того, у Тульчині є погруддя Суворова, у с. Тиманівці поблизу Тульчина є музей О.Суворова, будівля музею знаходиться у центрі села, біля неї стоїть ще одне погруддя цьому москалю. Музей є «візитівкою» Тиманівки.
Короткий курс для “сліпої і глухої” міської влади Тульчина, хто такий Суворов:
– фаворит російської імператриці Катерини 2, яка знищила Гетьманщину, Запорізьку Січ і запровадила кріпацтво в Україні;
– Суворов причетний до придушення Коліївщини – українського повстання селянського і козацького населення на Правобережній Україні в 1768-1769 роках;
– ліквідації і знищенні вольностей Запоріжжя на півдні України після ліквідації Січі;
– в 1778 році під керівництвом Суворова була здійснена насильницька депортація з Криму в тодішню Азовську губернію Російської імперії понад тридцяти тисяч кримських селян, в першу чергу греків і вірмен. В результаті цієї депортації близько половини переселенців загинули під час першої зими;
– Суворов має відношення до знищення частини ногайців – народу, який в XVIII столітті населяв землі північного Причорномор’я, тобто сучасної території південних областей України;
– 1794 році Суворов очолював російський каральний корпус з придушення польської визвольної кампанії на чолі з Тадеушем Костюшком.
– Суворов був активним стовпом підтримки царського деспотизму і абсолютизму, побудованого на знищенні суверенних прав України та інших народів, які захопила насильством російська імперія. Детальніше: https://bit.ly/3MXeE7F
Отже, маємо яскравий портрет типового російського ката і карателя
Тому, все, що пов’язано з його “пам’яттю” має зникнути з української мапи, а площі наших міст мають бути очищенні від цього російського сміття. Туди ж відношу і історію з декабристами і російським шовіністом Пестелем, які відмовляли у суверенних правах Україні.
В історії Тульчина є достатньо епізодів, для пошанування українських національних героїв: доби Козаччини (вшануйте подвиг козаків Максима Кривоноса, Ганджі і Остапа Гоголя, які визволили Тульчин), Гайдамаччини, боротьби за волю України 1917-1920 років, часів ОУН і УПА, героїв Майдану, сучасної війни з Москвою, діячів культури: засновник української літератури Іван Котляревський був у Тульчині, М. Леонтович, є вже і сучасні герої-земляки.
На цьому потрібно будувати каркас рідної національної пам’яті
Тому як громадський діяч, учасник Майдану, доброволець тероборони публічно звертаюся до міського голови м. Тульчина Валерія Весняного і депутатів міської ради негайно і невідкладно ухвалити рішення про демонтаж пам’ятника російському кату О. Суворову в м. Тульчин, погруддя йому же (2 пам’ятники в одному місті), перейменувати вулицю його імені (бажано на честь одного із українських національних героїв або діячів), та очистити міську топоніміку від залишків російського царського і комуністичного (доби СРСР) колоніально-окупаційного спадку, руйнівного для нашої культури та пам’яті. Безумовно від громади Тиманівки вимагаю аналогічних дій.
Маємо шанувати своїх рідних українських національних героїв, а не символи російських окупантів, місце яким на звалищі історії.
Українська національна пам’ять – міцний фундамент вільної і суверенної України!
Володимир Барцьось
Від редакції: А ви за чи проти такого рішення?
Підтримую звернення Володимира Барцьося! На Українській землі не повинно лишитися пам’ятників російським окупантам, агресорам і їхнім посіпакам!
Анонім- 5+!!!
Завтра русские придут в Винницу, этот придурочный активист переобуется, посмотрите на сопливые рожи бывших бравых азовцев
Пам’ятник Суворову відіграє дуже важливу роль нині. Якщо його забрати, то всі авто московських попів, які там паркуються у свята і кожної неділі, можуть з’їхати на центральну площу, роздоріжжя. Буде аварія!
Природа произвела Россию только одну. Она соперниц не имеет. Мы русские, мы всё одолеем.