Ось почитайте і поставте собі запитання. Чийого артобстрілу? Бо сайт УПЦ не називає хто обстріляв лавру. Що породжує чимало запитань.

У Святогірській Лаврі відбулося відспівування вбитих внаслідок артобстрілу ченців.

червня 2022 року о 10:30 у Свято-Успенській Святогірській Лаврі відбулася служба чину поховання вбитих у результаті артобстрілів ченців. Богослужіння звершила братія обителі на чолі з настоятелем митрополитом Святогірським Арсенієм та єпископом Інокентієм (Шестопалом). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на прес-службу Донецької єпархії.

В обителі уточнюють, що артобстріл келійних братніх корпусів Святогірської Лаври із трагічними наслідками стався 1 червня о 13.30. Декілька снарядів розірвалися безпосередньо в келіях 3-го і 4-го корпусів. У цей час братія та сестри, що переселилися до Лаври зі зруйнованого скиту с. Богородичне, перебували в келіях після трапези, готуючись до всенічного бдіння свята Вознесіння Господнього. Внаслідок удару загинули благочинний Лаври архімандрит Галактіон (Вуйченко), чернець Аристоклій (Хвощина) та черниця Варвара (Кисіль, родом із Волині).

Також отримали тяжкі поранення ієромонах Іоасаф (Кочубей), ієромонах Амфілохій (Беседін), ієродиякон Аліпій (Бондар), який 3 червня помер у лікарні, монах Спиридон (Янковенко) та інокиня Іоанна (Мельник), які знаходяться в цей момент у відділеннях хірургії та травматології у Слов’янську та Краматорську.

Корпуси, що є пам’ятками архітектури, зазнали серйозних руйнувань із частковим загоранням.

Всенічне бдіння свята Вознесіння через безперервні обстріли Лаври відбувалося в підвалах, де сховалися мешканці обителі.

Увечері 2 червня убієнні були перенесені до Успенського собору, де над ними всю ніч читалося Євангеліє та Апостол у трьох приділах. Поховати цього дня їх не було можливим через обстріл.

3 червня, під час безперервних вибухів від влучень по храмах, будівлях та території Лаври, відбулася служба чину поховання собором братії на чолі з митрополитом Арсенієм та єпископом Інокентієм.

Убиті поховані за вівтарем Успенського собору.

У Святогірській Лаврі наразі окрім монашествуючої братії та сестер, перебуває близько 300 біженців, серед яких — інваліди, люди похилого віку, близько 60 дітей, у тому числі немовлята — мирні люди, що сховалися від війни у стінах стародавньої всенародної святині Свято-Успенської Святогірської Лаври.

Висловлюємо співчуття!

Але чому жодного слова, що їх вбили рашисти?

Хто обстріляв?

Виходить УПЦ і далі боїться Росії, чи залежна від неї?!

Бо не називає вбивць монахів і монахині

Андрій Власенко