Вже є проект рішення. Озвучити його мають завтра чи післязавтра. Справді історичний тиждень!
Перший звіт про оцінку виконання Україною умов очікується в рамках регулярного аналізу Єврокомісії щодо розширення вже до кінця цього року. Тобто, якщо Україна їх не виконає, вона втратить цей статус. А це справжні, а не імітовані реформи. Боротьба з олігархатом та корупцією.
Щодо Грузії формулювання саміту ЄС буде таким:
“Європейська рада готова надати Грузії статус країни-кандидата після того, як будуть враховані пріоритети, зазначені у висновку Комісії щодо заявки Грузії на членство”.
“Прогрес кожної країни на шляху до Європейського Союзу залежатиме від її власних заслуг у виконанні Копенгагенських критеріїв, включаючи здатність ЄС приймати нових членів”, – йдеться у проєкті висновків.
Це формулювання говорить про те, що ЄС не має наміру об’єднувати Україну та Молдову в один “пакет”, як це було зроблено з Північною Македонією та Албанією.
Кілька дипломатів ЄС заявили виданню, що після кількох днів внутрішніх обговорень у ЄС не виявилося жодної країни серед 27 країн-членів ЄС, яка виступила б проти надання Україні кандидатського статусу.
17 червня Єврокомісія оприлюднила висновки за заявками на вступ до ЄС України, Молдови та Грузії, рекомендувавши надати першим двом статус кандидата.
Водночас для України прописали сім вимог, які вона має виконати, щоб не втратити новий статус і просуватися до наступного етапу процедури.
Якщо все піде добре, то Україна має всі шанси вступити до ЄС за рік, два.
Андрій Власенко