Вона сьогодні звертається в усі міжнародні організації, щоб привернути увагу світу до полонених у російській колонії бійців «Азову». Бо там і її син.

– Ми просимо Червоний Хрест, ООН, щоб вони поліпшили їм умови. Їх тримають у тюрмі, бараках. Немає в що передягнутися. Брудні, голодні, в антисанітарії. Вони на це не заслужили. Ці хлопці нас врятували, давайте тепер ми їх врятуємо, — просить мама Маріанна.

На «Азовсталі» Назарій із позивним Грінка тримав оборону 3 місяці, був парамедиком — рятував поранених. Там його контузило, а ще отримав осколкове поранення обличчя. 16 травня захисникам Маріуполя Президент дав наказ скласти зброю і вийти з оточення, аби зберегти їм життя.

– Вони до останнього стояли. Ні їсти, ні пити не було. Були такі моменти, коли він прощався з нами. Передати словами неможливо, що я відчувала у той момент, — каже, ледь стримуючи сльози, жінка.

У попередньому номері «33-го» ми публікували інтерв’ю з нареченою Назарія. Катерина Перець розповіла, що приїжджала до коханого у Маріуполь за кілька днів до початку повномасштабного наступу росії. Відтоді його більше не бачила.

– Казав, щоб я його чекала вдома і що він мене кохає. Я ним безмежно пишаюся. Для мене він справжній чоловік, можу завжди на нього покластися. Війна все пришвидшує, починаєш думати, хто тобі насправді важливий. В майбутньому планували одружитися, але для цього спершу потрібно, щоб він повернувся, — з нетерпінням чекає Катерина Перець.

Відео, на якому Назарій дає інтерв’ю журналістам так званої «ДНР», дівчина разом із мамою хлопця переглядають по кілька разів на день. На ньому він розповідає окупантам, хто такий і де служить, хто такі насправді сепаратисти.

– Я до останнього готовий був виконувати наказ, — заявив Назар на допиті.

У Головному розвідуправлінні повідомили, що захисники «Азовсталі», які потрапили у полон — живі. Але в яких умовах вони утримуються — невідомо.

Раніше ватажок бойовиків «ДНР» Денис Пушилін заявив російським ЗМІ, що готує «міжнародний трибунал» українським полоненим з «Азовсталі». Але який може бути міжнародний трибунал, якщо «ДНР» не є державою…

Відомо, що командирів «Азова» вивезли у СІЗО Лефортово в Москві.

У Головному розвідуправлінні повідомили, що з деякими є зв’язок і процес щодо звільнення полонених не зупиняється ні на годину.

Каріна МАЄВСЬКА