Крім цього, за його словами, у країні перебуває 1,5 тисячі особового складу російських підрозділів – повітряний компонент, протиповітряна оборона, підрозділи спеціального призначення і ракетних військ.

Однак, за словами Скібіцького, армія білорусі не здатна здійснити наступ на Україну самостійно без участі рф, але кремль тримає у резерві третину своїх БТГр.

Під час чергової зустрічі з лукашенком путін заявив, що поставка систем озброєння відбудеться протягом кількох місяців. Йдеться про ракетні комплекси. Вже повідомлялось, що росія надасть білорусі ракетні комплекси «Іскандер-М». Відзначається, що ці системи здатні нести ядерні заряди.

«Наразі армія Білорусі тримає лише сім батальйонів, які зараз на ротаційній основі розміщуються біля кордонів України. А час, необхідний для розгортання ударних сил складає 3-4 тижні», – цитує пресслужба ГУР слова Скібіцького.

За словами представника воєнної розвідки України, зараз окремі підрозділи спецпризначення Росії разом із підрозділами сил спеціальних операцій Білорусі проводять спільні навчання з відпрацюванням дій, які можуть бути спрямовані на територію України.

«Тренування йдуть по всій лінії кордону. Аналогічна програма тренувань спостерігалась протягом усіх попередніх спільних навчань армій білорусі та рф. Саме тому головна загроза зараз полягає у діях диверсійно-розвідувальних груп», – сказав розвідник.

Не виключено, що білорусь може надати Росії озброєння, техніку та боєприпаси для боїв в Україні. Раніше в ГУР заявили, що нічні ракетні удари по Україні з території білорусі є «масштабною провокацією» росії з метою втягнення Мінська як безпосереднього учасника у війну проти України. З цього приводу українська влада жорстко попередила керівництво білорусі у можливих дзеркальних діях. Оскільки розцінює подібні обстріли, як оголошення війни.

Хоча білорусь заявляє, що не є безпосереднім учасником повномасштабної війни в Україні, але вона надає матеріально-технічну підтримку російському вторгненню, яке почалося 24 лютого, коли частина російських військ увійшла в Україну через білоруський кордон.

Західні країни запровадили проти білорусі, як і проти росії, фінансові санкції, що постійно збільшуються, у відповідь на війну проти України і через сприяння мінська російському вторгненню.

Однак, самопроголошений лідер білорусі лукашенко не вважає білорусь учасником агресії проти України і обурений введенням санкцій, продовжуючи підтримку та сприяння російській окупації України.

Сергій Бойчук