Тоді новопризначений Генпрокурор Руслан Рябошапка звільнив із посад майже всіх прокурорів областей, зокрема й Вячеслава Соколового.

Через пів року префікс «екс-» додався і до посади самого Рябошапки: 5 березня 2020 року Верховна Рада висловила йому недовіру та звільнила. А згодом Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відкрила кримінальне провадження проти ексгенпрокурора за статтями про «декларування недостовірної інформації» та «прийняття пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної винагороди службовою особою». У рамках цього розслідування було виявлено й інші факти щодо порушень у діяльності колишнього Генпрокурора.

За коментарем ми звернулися до Вячеслава Соколового.

– У травні 2022 року слідчий Державного бюро розслідувань повідомив, що визнав мене потерпілою особою, оскільки процедура звільнення була із порушенням законодавства.

– Як відбувалося звільнення?

– Тоді прокурорів викликали до Генпрокуратури та шляхом погроз і тиску змушували писати рапорти на звільнення.

– Чому саме зараз Ви звернулися до суду?

– Тепер уже результати розслідування доводять, що в діях Генпрокурора були порушення закону, оскільки він звільнив мене без згоди Ради прокурорів. І я подав позовну заяву. Як юрист і просто як людина прагну встановити справедливість. Знаю, що свої права відстоюватимуть і мої тодішні колеги. А деякі вже отримали позитивні рішення суду.

– У разі задоволення Ваших позовних вимог і судового рішення на Вашу користь Ви поновитеся на посаді прокурора області?

– Ні. Такої мети не маю. Люди мене обрали депутатом, висловили довіру. Я продовжуватиму працювати в обласній раді.

– Позитивне рішення суду передбачає й чималі грошові виплати за майже три роки після Вашого звільнення…

– За законом, такі виплати має відшкодувати особа, яка допустила незаконне звільнення. Якщо ці виплати мені будуть призначені, все до копійки перерахую на потреби ЗСУ. Так само, як і всю свою зарплату, яку я віддаю нашим захисникам із початку повномасштабної війни.

Сергій ГОДУН