Національне антикорупційне бюро повідомило колишньому голові Нацагентства з управління арештованим майном Антону Янчуку про підозру у зловживанні владою та розтраті 426 млн гривень.

До цього в цій структурі велось розслідування про кошти воровського общака, які вилучили при обшуку у вора в законі Нєдєлі, який був смотрящим за Києвом.

Але права них заявив уродженець Вінниці Сергій Кісельов. Поліція  вважає його наближеною до цього вора в законі людиною.

Та ще не винесені вироки тим фігурантам справи, як спливли нові

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомляє, що разом з Янчуком про підозру повідомлено ще 4 особам:

– начальнику управління менеджменту активів центрального апарату АРМА;

– спеціалісту відділу з розвитку підприємства державного підприємства “СЕТАМ”;

– оцінювачу;

– засновнику та директору приватної компанії.

У коментарі УП Янчук підтвердив, що 12 липня йому вручили підозру. Експосадовець сказав, що наразі він “розбирається, до чого там він”.

Слід зауважити, що в період скоєння цих злочинів посаду начальника управління менеджменту активів центрального апарату АРМА обіймав Віталій Різник.

Слідство встановило, що підозрювані організували схему з продажу за заниженою вартістю через торговельну площадку “СЕТАМ” майна, що було арештовано в рамках кримінальних проваджень та передано в управління АРМА.

Схема виглядала так: посадовці АРМА готували обґрунтування належності відповідних арештованих активів до таких, якими важко управляти, зберігати або ж воно швидко псується і може втратити свою вартість. У подальшому це майно оцінювалось, проте вартість вказувалась суттєво нижчою за ринкову. Згодом оцінене майно виставлялось на електронні торги, а представники “СЕТАМ”, які організовували ці торги, забезпечували перемогу наперед визначеній приватній компанії.

В ході досудового слідства встановлено 4 епізоди злочинної діяльності:

– продаж трьох земельних ділянок на Одещині, які були придбані для будівництва магазинів торгівельної мережі “Ашан” (реальна вартість яких була зменшена у 18 раз);

– продаж 2,6 тис. тон піску на Київщині (зменшено вартість більше ніж у 6 разів порівняно з ринковою);

– продаж понад 4,5 тис. тон карбаміду (вартість зменшено майже в 5 разів);

– продаж зерна, крупи та олійних культур (зменшено вартість у 4 рази).

Загальна сума збитків, завданих внаслідок реалізації цієї злочинної схеми, сягає понад 426 млн гривень

У САП зауважили, що відповідну землю в “Ашана” відібрали.

Розслідування триває, встановлюються інші злочинці та епізоди.

Влітку 2021 року Державне бюро розслідувань повідомило про підозру у привласнені понад 400 тисяч доларів в.о. голови АРМА, його заступнику, начальнику одного з управлінь агентства та двом адвокатам.

Тоді мова взагалі йшла про кошти бандитського общака.

В цій справі і засвітився вінничанин.

Андрій Власенко