Як йдеться у повідомленні прес-служби Міноборони Білорусі, причина вибухів – “загоряння однієї з одиниць техніки”.

“10 серпня близько 23 години під час контрольного пробігу однієї з одиниць техніки після проведеної заміни двигуна сталося її загоряння. Особовим складом своєчасно вжито заходів щодо гасіння. Постраждалих немає”, – запевняють у МО РБ.

Нагадуємо, що у районі аеродрому “Зябровка”, який знаходиться неподалік білоруського міста Гомель, було чути вибухи і видно спалахи.

Беларускі Гаюн передають:

– За попередньою інформацією, за 10 хвилин було видно щонайменше 4 спалахи.

Інформацію про спалахи підтверджують відразу кілька джерел. За різними даними, починаючи з 00:30 було не менше 8 спалахів.

7 липня заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов заявив, що “Білорусь віддала аеродром “Зябровка” під контроль росіян”.

Аеродром “Зябровка” в Білорусі вже повністю контролюється росіянами. Наразі там облаштовується російська військова база. На території аеродрому перебуває ракетний дивізіон ракетного комплексу “Іскандер – М” та дивізіон С-400“, – сказав він.

Там розміщуються і бойові літаки, – повідомляють інші джерела.

За попередньою інформацією, за 10 хвилин було видно щонайменше 4 спалахи.

Три попередні дні після прильоту борту в Гомель помічали рух тралів, що перевозять ракети, ймовірно, під ЗРК С-300/С-400.

Раніше повідомлялося, що росіяни переробляють ракети С-300, призначені для протиповітряної оборони, і ведуть з них вогонь по землі.

Крім того, Пентагон вперше підтвердив відправку в Україну нового типу ракет-AGM-88 (HARM). Вони можуть бути використані для ураження російських зенітних радіолокаційних систем, таких як С-400.

Зараз це найобговорюваніша новина . В соцмережах жартують, що курили мабуть не там де треба. Або ж слово «бавовна» рашисти запам’ятають назавжди.

Якесь дивне «совпадєніє» то в Криму випадкове загоряння і саме в аеропорту, то в Білорусі… як думаєте?

Андрій Власенко