“Ви швидко вчитесь і ви працьовиті. І не такі, як інші біженці, яких потрібно утримувати”

– Українці повністю змінили портрет біженця у світі, – сказав мені 70 річний британець, якого я пригостила власноруч зліпленими варениками з картоплею на одному з масових заходів на підтримку України.

Смакуючи вареники і розглядаючи мою вишиванку, він продовжував:

– Ви розумієте, що ви зробили? В Брайтон приїхало більше 500 українців і ви повністю змінили портрет біженця.

Зазвичай біженці – це додаткове навантаження на всю систему. Це безробітні, це люди, які не знають мову, яких потрібно годувати і одягати.

Але українці виявились не такими: ви всього за пару місяців стали помітною силою в місті. Ви швидко вчитесь, ви працьовиті. Ви не чекаєте, а шукаєте роботу. От ви, наприклад, кажете, що з першого дня війни працюєте онлайн, при цьому маєте сина, і сьогодні не полінувались, а приготували українську страву і принесли її нам, і ходите і всіх пригощаєте, і ще й в гарній традиційній сукні.

Ми вже відчули зміни, а що ж буде, коли ви вивчите мову? Замість того, щоб створювати проблеми ви даєте нам приклад, як можна діяти, і це шалено мотивує!

В вашій країні війна, ваші домівки зруйновані, а ви посміхаєтесь, думаєте про бізнес і щоб пошвидше стати на ноги і підтримувати Україну. Ми всі в захваті від вас! Ви приклад і натхнення для усіх британців, повірте мені, я прожив довге життя.

От побачите, зовсім скоро українці будуть рулити в Брайтоні.

Так, ми такі! Бо ми найсильніша і найкрутіша нація світу. Україна понад усе, не підведемо

Порулимо трохи в Брайтоні, а далі повернемось до неньки України.

Марина Ткаченко,
біженка