Мама загиблої 18-річної студентки Олександри Борівської подала петицію про створення скверу пам’яті на площі Перемоги. Її в короткий термін підтримали декілька сотень вінничан. Ось що пропонує Алла Черняхівська:

– 14 липня внаслідок ракетних ударів російських загарбників по місту Вінниця загинуло 24 людини, серед них троє дітей. Госпіталізовані 71 постраждалий, з яких троє дітей. Всього до медичних закладів звернулися 117 людей.

Це офіційні дані. Але в цих рядках і цифрах – біль сотень і тисяч вінничан, які втратили дітей, батьків, рідних, друзів, колег.

Ця трагедія не завершилась Днем жалоби 15 липня. Вона з нами щодня.
Про маленьку Лізу почула не лише Україна, а весь світ.

Моїй донечці, Олександрі Борівській, назавжди залишилося 18 років. Вона загинула на місці.

19 липня померла Наталя Фальштинська, сиротами залишилися її троє дітей.

21 липня перестало битися серце 20-річної Ольги Лисенко, котра потрапила до лікарні з 98% опіків тіла.

2 серпня обірвалося життя Павла Ковальчука. За нього до останнього боролися колеги-лікарі.

І це не всі імена. Їх 27. І гострим болем відгукується пам’ять про кожного.
Ми звертаємось із проханням до міської влади, депутатів та особисто до Вас, шановний Сергію Анатолійовичу, сприяти створенню на місці Будинку побуту “Ювілейний” скверу й меморіалу пам’яті загиблим.

Війна завершиться, ми відзначатимемо перемогу! Але це місце ніколи не повинно стати місцем розважального центру чи нового житлового комплексу. Нехай про скорботне 14 липня 2022 року нинішнім і майбутнім поколінням вінничан нагадують сакури. Кількість цих дерев символізуватиме кількість загиблих. Пропонуємо також встановити меморіал зі світлинами загиблих. Це єдине, що ми, як рідні люди, можемо просити – вшанувати пам’ять.

Нами вже створено благодійну організацію «Міжнародний благодійний фонд пам’яті жертв та допомоги постраждалим від російського теракту в місті Вінниця, Україна, 14 липня 2022 року». Частину витрат, пов’язаних облаштуванням скверу й Меморіалу, фонд готовий фінансувати.

Щиро сподіваємось на відгук Вінницької громади, адже ми єдині! – йдеться у петиції.
Міськвиконком відповів на звернення, яке набрало 351 голос підтримки:

– Виконавчими органами Вінницької міської ради було розглянуто Вашу петицію щодо створення за кошти місцевого бюджету меморіальної дошки жертвам ракетного удару в м. Вінниці 14 липня 2022 року (вхідна реєстрація міської ради від 29.07.2022 р. № Ко/01/108936), повідомляємо наступне.

Вашу пропозицію взято до відома та врахування у роботі. Питання буде винесено на розгляд Ради з питань історії, топоніміки та культурної спадщини м. Вінниці. Дякуємо Вам за активну громадську позицію.

Від редакції: А ви підтримуєте цю ідею? Пишіть у коментарях!