В редакцію газети “33-й канал” зі своїм душевним наболілим звернувся багатодітний батько Олександр Костецький з села Кунка Гайсинського району і просить донести це до обласної влади.

– У мене багатодітна родина-шестеро неповнолітніх дітей – від 3-х до 14-ти років, – читаємо у листі Олександра Васильовича. – Я ніколи нічого не вимагав від держави і не отримував нічого, окрім декретних “дитячих грошей”. Щоб утримувати свою велику родину я важко працюю механізатором на обприскувачі та з дружиною утримуємо велике домашнє господарство. Але є закон про пільги на газ та електроенергію для багатодітних. Торік ми оформили документи, а цього року треба було їх переоформляти. Але це не що інше, як ходіння по муках. Я добу працюю, а добу мені треба перепочити, щоб наступного дня знову бути “у формі” за кермом. Дружина теж на роботі, плюс домашнє господарство. Тож ми три рази у липні 2017-го заходили з дружиною в Гайсинську РДА. Але в них завжди були якісь відмовки, то не так, то довідка про доходи на два дні прострочена, то хтось у відпустці. Тоді ми прийшли через місяць – у серпні. Але чиновники нас запитали, чому не приходили у липні? Тоді підійшов до заступника голови РДА Сергія Несвятого. Однак після цього через два дні я отримав повістку в армію. З цією повісткою приходжу у військкомат і кажу комісару, що в мене 6-ро дітей і згідно закону, я повинен дбати про них. А він сказав, що його це не цікавить, бо треба набрати 80 осіб, а я служив у спецназі. Після розмови з комісаром змушений був звернутися до журналістів Надзвичайних новин і до мене вже телефонували з Міністерства оборони і запитували, що у вас там робиться? Я кажу не в нас, а у вас робиться… Також я підійшов до начальника райсоцзабезу Самарунчика, то він сказав, що мені треба бити морду, що називаю персонально мешканців з села, які перебувають на заробітках, а їхні сім’ї тим часом користуються великими пільгами, як малозабезпечені.

Чоловік розповідає, що подав на субсидію, але її не отримав, бо сільська влада порахувала багатодітній родині – 4 корови, з яких вони три продали, бо треба були гроші на операцію дружині, та малі поросята за кабани. Також врахували 2,5 га землі й багатодітна родина не вписалася у пільговики. Олександр Костецький каже, то що йому спитися, чи розлучитися, щоб отримати від влади пільги? Каже, порядні сім’ї влада ігнорує. Йому доводиться по лісах заготовляти дрова на зиму, часом по пояс у снігу, а алкоголікам дозволяють вирізати парк, щоб мати дрова на зиму. Тож коли дітям Костецьких районна влада принесла цукерки до зимових свят, чоловік відніс їх в РДА.

– Я приніс 12 пакунків святкових солодощів персонально заступнику голови РДА Несвятому і його колезі, яка відповідає за багатодітні сім’ї, – каже Олександр Васильович. – Нам подачок не треба. Якщо наша багатодітна сім’я змушена сплачувати 5 тис. грн. податків у рік, платити по повній вартості за світло та газ, бо в очах сільської влади маємо статус заможної родини, то думаю, ми можемо самі собі купити й кілька кілограм цукерок…