Українські журналісти та правозахисні організації закликають Президента України Володимира Зеленського позбавити державних нагород – почесного звання «Заслужений журналіст України» – журналістів, які зрадили Україну.

Роками працюють в інформаційному пропагандистському війську Росії.

Зокрема, йдеться про позбавлення звання заслуженого журналіста України:

Родіона Мірошника – експрессекретаря Віктора Януковича, ексдепутата Луганської облради від Партії регіонів, екскерівника Луганської обласної державної телерадіокомпанії;

Володимира Безродного – колишнього першого заступника начальника управління у справах преси та інформації Донецької облдержадміністрації, колишнього члена НСЖУ. Донецька обласна організація НСЖУ виключила його зі своїх лав у 2015 році через співпрацю з бойовиками «ДНР»;

Леонарда Свідовськова – ексдепутата Луганської обласної ради від Партії регіонів, що після окупації Луганська працював на захопленій Луганській обласній телерадіокомпанії, яку окупанти перейменували на “ГТРК ЛНР”. Після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну підтримав дії агресора. Він поширює контент, який дискредитує українську владу і Збройні сили України також на своїх сторінках у соцмережах.

«Наявність такого звання нівелює значущість цієї нагороди, фактично прирівнює справжніх журналістів, що ціною свого життя захищають незалежність України, до осіб, які дискредитували професію журналіста і служать в інтересах і на догоду кремлівському режиму», – говориться в заяві.

Це звання ті особи отримали ще у 2008 та 2010 роках. Втім, попри надане звання з початком російської агресії у 2014 році вони перейшли на бік країни-агресора і жоден з них від цього звання не відмовився.

Нагадаємо, ще у 2017 році прокуратура Луганської області оголосила Родіона Мірошника в розшук. Йому інкримінують злочини, передбачені ч. 1 ст. 109 (“Умисні дії, спрямовані на пособництво насильницькому поваленню конституційного ладу і захопленню державної влади”), ч. 2 ст. 110 (“Умисні дії, спрямовані на зміну меж території і державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України”) та ч. 1 ст. 258-3 (“Участь в діяльності терористичної організації”) КК України.

У 2020 році саме через появу в ефірі Родіона Мірошника Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила перевірку та оголосила попередження телеканалу «Наш».

У середині квітня 2022 року Мірошник записав відео з фронту, з позицій бойовиків «ЛНР», у якому зі снарядом у руках закликав українських військових скласти зброю.

Вже після  широкомасштабного вторгнення Росії в Україну Служба безпеки України повідомила про підозру Леонарду Свідовськовому у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.6. ст.111-1 Кримінального кодексу України (здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та його окупаційною адміністрацією, спрямованих на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації чи збройних формувань та/або на уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України).

Небезпека наявності такого звання полягає у тому, що російські пропагандисти використовують ці звання у своїх цілях, коли представляються заслуженими журналістами України. Ці одиниці інформаційної війни використовують для російської аудиторії під виглядом саме “заслужених журналістів України” і для спотворення уявлення про реальні події.

Зауважимо, що ніхто з них самостійно від цього звання не відмовився, а навпаки, дехто, навіть підкреслює про приналежність до української спільноти і вказує звання з-поміж інших регалій. До прикладу, на російському ресурсі  Володимира Безродного так і представляють – заслужений журналіст України, український доцент  кафедри журналістики.

Журналісти «33-го» приєднуються до вимог журналістів Украіни.

Позбавити потрібно не лише цих заслужених журналістів, але й всіх нагород зрадників Украіни в інших галузях.

Подивіться скільки нагород  і звань було в того самого Медведчука, Деркача, таких тисячі…

Редакційний колектив «33-го»