28–річний зловмисник разом із 33-річною спільницею в соціальних мережах розміщували дописи про збір коштів для допомоги тваринам, які постраждалих внаслідок нападу росії.

Досудовим розслідуванням встановлено, що шахраї у своїх фейкових оголошеннях використовували реальні фото притулків для тварин та вказували свої реквізити для перерахунку коштів. Отримані шахрайським способом гроші зловмисники привласнювали.

Потерплими від шахрайських дій стали понад 200 громадян України з різних регіонів. Сума коштів, які небайдужі люди перераховували з надією допомогти тваринам, складала від кількох гривень до кількох тисяч. 25 вересня в Гайсинському та Тульчинському районах проведено ряд обшуків, під час яких поліцейські вилучили грошові кошти, комп’ютерну техніку, банківські карти, сім карти, інші речові докази їх протиправної діяльності.

Дії зловмисників кваліфіковані за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 с. ст. 190 (Шахрайство) та ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом). За такий злочин передбачено покарання до 8 років позбавлення волі.