Кулеба у Twitter повідомив:

“Продовжуючи діалог Володимира Зеленського я мав розмову з Єнсом Столтенбергом, щоб детально поінформувати його про заявку України на членство в Альянсі.

Ми домовилися підтримувати контакт з цього питання та обговорили подальші практичні кроки НАТО на підтримку України у протидії російській агресії”.

За словами Кулеби, Україна розраховує на позитивну зміну позиції членів НАТО, які раніше скептично ставилися до її вступу в Альянс, адже “ситуація докорінно змінилась”.

Білий дім вважає, що питання членства України в Північноатлантичному Альянсі має вирішуватися в “інший час”, а наразі більш актуальним є надання їй підтримки для боротьби з російською агресією.

Генсек НАТО заявив, що Україна має право подати заявку на членство, але пріоритет зараз – допомога.

Водночас підтримку членству України в Альянсі вже висловили держави Балтії, а також Канада.

Передісторія:

30 вересня президент Володимир Зеленський оголосив про подачу Україною заявки на пришвидшений вступ до Північноатлантичного альянсу.

Зеленський зазначив, що пришвидшений порядок можливий, бо цього року Фінляндія і Швеція почали приєднання до Альянсу без плану дій щодо членства.

Цей крок Україна зробила після проголошення нової анексії президентом Росії Володимиром Путіним, який теж на камери підписав “договори про приєднання” окупованих територій із власними ставлениками на сході й півдні України: у Луганській, Донецькій, Запорізькій і Херсонській областях.

Андрій Власенко