Ми вже повідомляли, що вчора СБУ проводила обшуки у митрополита Тульчинського (МП) Іонафана, який відомий проросійською позицією. Сьогодні правоохоронці це підтвердили.

Ось що повідомили у поліції Вінниччини:

Слідчі обласного главку поліції за оперативного супроводу працівників Управління Служби безпеки України у Вінницькій області провели обшуки у священнослужителя однієї із релігійних парафій

За словами начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Івана Іщенка, окремі представники однієї з релігійних парафій проводили діяльність, спрямовану на розпалювання релігійної ворожнечі та пропагування «руського міру». Під час обшуків за місцями проживання та у релігійних спорудах правоохоронці виявили та вилучили докази злочинної діяльності, серед яких друковані матеріали зі зверненням путіна та московського патріарха до громадян України, визнання квазіреспублік «лнр та днр».

Процесуальне керівництво здійснює обласна прокуратура.

Поліцейськими встановлюється коло осіб, причетних до злочину.

Вилучені докази направлено на експертизу, за результатами яких діям осіб буде надана остаточна правова кваліфікація.

За цим фактом слідчими обласного главку здійснюється досудове розслідування за ч. 2 ст. 161 Кримінального кодексу України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років.

За даними громадських активістів Вінниці, хтось невідомий дуже лобіював інтереси донедавна представника російської церкви.

Як повідомляють їм джерела в правоохоронних органах, розпорядженням зі столиці 8 годин тримали оперативну групу і не впускали в приміщення.

Громадські активісти допускають, що так ховали ще важливіші протиправні докази. І ймовірна агентура могла частину їх знищити чи винести…