13 листопада у всьому світі (очевидно, крім росії) відзначають День доброти. Це чудове свято, яке допомагає проявити свою турботу та любов до ближніх. Доброта закладена в ідентичності людини. Коли ми робимо щось добре, то наше серце наповнюється співчуттям один до одного.
Отже, маємо чудову нагодау, щоб вкотре нагадати собі істинні цінності людства і про те, що добро здатне змінити життя кожної людини на краще. Такі речі, як посміхатися, обіймати, дякувати, подавати руку, говорити приємні слова чи просто вислухати, здаються елементарними, але насправді є дуже важливими.
Історія Всесвітнього дня доброти
День доброти у 1997 році започаткував волонтерський японський “Всесвітній рух за доброту” (World Kindness Movement). Датою свята був обраний день відкриття першої конференції Всесвітнього руху доброти, який відбувся 13 листопада 1998 року. Тоді участь у конференції брали Канада, Австралія, Таїланд, Сінгапур, Велика Британія та США. Пізніше до руху доброти приєдналися й інші країни.
Спеціально до Дня доброти французький художник Орель (Aurele) створив символ – відкрите серце. Також у свято заведено дарувати квіти друзям, знайомим, колегам чи просто перехожим.
Мета Всесвітнього дня доброти – залучати людей до добрих вчинків та благодійності. Як показує життя, сьогодні це дуже актуально.
Згідно з дослідженням американських та японських психологів, проведеного в університеті Квансей Гакуїн і коледжу Кобе (Японія), чим більше добрих вчинків ми робимо, тим щасливішими ми є. На думку вчених, ті, хто проявляє свою ніжність, вдячність та повагу до ближніх не лише з оптимізмом дивляться на життя, але й фізично почуваються значно краще.
Зробити добру справу зовсім не складно. Попросіть вибачення у того, кого ви образили.
Відвідайте близьких і скажіть їм декілька приємних слів.
Пригостіть чимось смачним інших.
Підвезіть сусіда на роботу чи до метро.
Візьміть додому тварину із притулку.
Оплатіть чек незнайомої людини у магазині.
Поступіться місцем у транспорті.
Нагодуйте людей похилого віку.
Зробіть приємний сюрприз своїм рідним чи друзям.
Підніміть сміття.
Погодуйте птахів на вулиці.
Запросіть друга на обід.
Приготуйте вечерю для всієї сім’ї.
Напишіть лист тому, хто вплинув на ваше життя
Зателефонуйте своїм рідним.
Обійміть когось.
Подружіться з кимось новим.
Скажіть комусь, що ви його любите.
Віддайте свої речі на благодійність.
Оплатіть комусь вечерю.
Посадіть дерево.
Підтримайте Збройні сили України.
Вадим Снігур