Повідомили у департаменті охорони здоров’я Вінницької ОВА:
– Станом на 12:00 до травмпункту міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги з різними видами травм звернулося 26 пацієнтів.
З погіршення погодних умов лікарі це не пов’язують.
– Сьогодні до нас звернулося уже 26 пацієнтів, минулого понеділка було 17. Хочу зауважити, що понеділок зазвичай більш навантажений ніж інші дні, оскільки до лікарів звертаються пацієнти які ще отримали травми в п’ятницю чи на вихідні. Якщо ви травмувалися і відчуваєте якийсь, закликаємо відразу звертатися по медичну допомогу – відзначив медичний директор Вінницької міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Богдан Трохименко.
Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОВА пропонує Пам’ятку для населення щодо зменшення ризиків травмування під час ожеледиці.
Ходіть не поспішаючи, ноги трохи розслабляйте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки, по можливості, не повинні бути зайняті сумками. Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку травмувань, тому виходьте із будинку не поспішаючи.
При порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
При падінні намагайтеся якомога менше завдати шкоди для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб зменшити висоту. У момент падіння згорніться клубком, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.
Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
Обходьте металеві кришки люків. Як правило вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
Не прогулюйтеся біля самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, або ж автомобіль може виїхати на тротуар.
Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в період ожеледиці. Пам’ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автотранспорту, тому падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва, а в крайньому випадку і до загибелі.
Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми найчастіше важкі, всупереч переконанню, що п’яний падає завжди вдало. У стані сп’яніння люди не такі чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.
Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини терміново зверніться до лікаря в травмопункт, інакше можуть виникнути ускладнення з непередбачуваними наслідками.