Міністерство оборони станом на 29 листопада завершило офіційну реєстрацію нормативно-правових актів, якими регламентується процес оформлення документів, які підтверджують статус учасника бойових дій під час відсічі повномасштабної агресії Росії.

Міністр оборони України закликав врахувати наступні моменти:

По-перше. Усі, хто має підстави, отримають статус учасника бойових дій та відповідні соціальні гарантії, Міністерство оборони відпрацює у синергії з іншими відомствами, насамперед, з колегами з Міністерства ветеранів, повідомив він.

– Не треба хвилюватись, нікого не забудуть і не загублять, – додав міністр.


По-друге.
– За 9 місяців активної фази війни у нас нараховуються сотні тисяч учасників бойових дій. Обробка такого масиву документів потребуватиме певного часу. Ми будемо робити усе можливе, щоб цей час був максимально коротким. Але прошу всіх бути готовими і ставитись з розумінням, що доведеться якийсь період чекати, – сказав Резніков.

І по-третє, очільник Міністерства оборони заявив, що його відомством були розроблені алгоритми отримання статусу УБД.

– Він оприлюднений на офіційних ресурсах Міноборони. Наразі він також доводиться до виконання у військах. Для розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у системі Міноборони, яка включає ЗСУ, ГУР МО та ДССТ, буде утворено 18 комісій, – написав міністр.

Він додав, що ці комісії вже формуються і почнуть роботу орієнтовно з 1 грудня, після чого стартує робота з документами.

Отримати статус УБД можна трьома способами:

за зверненням командира частини, який централізовано подає документи на підлеглих військовослужбовців;
за особистим зверненням військовослужбовця, який самостійно збирає документи та подає їх до відповідної комісії;
за особистим зверненням особи, яка звільнена з військової служби, через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
Олексій Резніков додав, що у разі виникнення запитань, завжди можна звернутися на “гарячу лінію” Міноборони.

– Підготовка необхідних документів та забезпечення соціальних гарантій нашим воїнам – це обов’язок держави. Міністерство оборони у межах компетенції його виконає, – наголосив міністр.

Водночас процес надання статусу УБД буде контролюватися, щоб не допустити появи фейкових ветеранів, які героїчно “обороняли котли” у глибокому тилу. Це, насамперед, питання поваги до справжніх героїв, які боронять Україну, ризикуючи життям, додав Олексій Резніков.

Очільник Міноборони нагадав, що з початку повномасштабного вторгнення було організовано і здійснено виплату щомісячного грошового забезпечення та додаткові виплати сотням тисяч військовослужбовців. І хоч перший місяць було непросто, потім процес було налагоджено, додав він.

– З досвіду ми усі розуміємо – напочатку можуть бути якісь нюанси через велику кількість звернень. Прошу набратись терпіння. Ми усе швидко подолаємо, – резюмував міністр.

Ми уже повідомляли, що раніше уряд України дав дозвіл на створення нової державної установи – Національне військове меморіальне кладовище. На зразок Арлінгтонського меморіального кладовища, що розташоване неподалік Пентагону в США.

Василь Головко