Вінничани, у квартирах яких встановлено газовий котел, у разі відключення електрики залишаються без опалення та гарячої води. Чи можна запустити газовий котел без електрики?

Відомі два способи підключення. Скільки грошей доведеться витратити на кожен із них.

Перший спосіб – автомобільний акумулятор

Він виручить під час відключення електроенергії власників газових котлів у парі з інвертором.

Потрібно взяти акумулятор і підключити до нього інвертор, який з постійного струму дасть змінний струм 220В. За його допомогою газовий котел зможе працювати 4-5 годин.

При виборі інвертора варто звернути увагу, що на виході він повинен давати чисту синусоїду. Цей момент краще заздалегідь уточнити в характеристиках пристрою або у продавця.

Вартість автомобільного акумулятора в середньому від 2 до 6 тисяч гривень. Інвертор коштуватиме ще 4-5 тисяч гривень. Врахуйте, що якщо у вас немає автомобіля, то для акумулятора доведеться купити спеціальний зарядний пристрій, яким Ви поповнюватимете його заряд. Це ще приблизно 1500 грн.

Отже, разом цей спосіб запуску газового котла коштуватиме близько 10 000 гривень.

Інший спосіб - зарядна станція

На відміну від попереднього способу тут знадобиться придбати всього одного пристрій. Його вартість залежить від виробника та потужності. Наразі, цінова політика на інтернет-майданчиках від 20 до 40 тисяч гривень для зарядної станції потужністю 300 Вт.

Цього вистачить, щоб газовий котел пропрацював близько 2-3 годин, після чого пристрій необхідно підзарядити протягом 6 годин від розетки. Ціни на потужніші зарядні станції стартують від 1 тисячі доларів.

По-суті, така зарядна станція - це просто дуже великий павербанк, який може запустити потужні електроприлади. Крім газового котла, цими способами можна зарядити ноутбуки, телефони, а також підключити холодильник та іншу побутову техніку.

Залишається лише сподіватись, що протягом доби ми зможемо на 6 годин поставити станцію на зарядку.

Вадим Снігур