Ця історія вражає своєю неймовірністю та щирістю справжньої людини.

Американська письменниця продає смарагд заради допомоги Україні. Цей унікальний дорогоцінний камінь із затонулого корабля зі скарбами. Він близько 400 років тому опинився на дні океану, і пережив  драматичну історію, перш ніж опинитися на аукціоні. Щоб усі виручені від його продажу кошти передати на гуманітарні потреби України.

З історії відомо, що біля берегів Флориди 6 вересня 1622 року внаслідок шторму затонуло іспанське королівське судно “Нуестра Сеньйора де Аточа”. Тоді на борту перебували понад 250 людей і вантаж скарбів із країн Південної Америки. Внаслідок трощі цінний вантаж пішов на дно. Море забрало 24 тони болівійського срібла, 125 золотих злитків, 180 тисяч срібних монет, колекція венесуельських перлин та 30 кілограмів колумбійських смарагдів.


І дише 1985-го року американський шукач скарбів Мел Фішер виявив затонулий корабель. Тоді влада Флориди (США) заявила, що скарб, вартістю в мільярд доларів, належить штату. Та, зрештою, Верховний суд надав усі права на коштовності шукачам.

Одним зі спонсорів експедиції був бізнесмен Френк Пердью. Частину скарбів з "Аточі" він пожертвував Смітсонівському інституту й Технічному коледжу Делавера, а собі залишив великий рідкісний смарагд, яким потім прикрасив обручку.

Через три роки Френк зробив пропозицію своїй майбутній дружині Мітці і подарував їй цю унікальну каблучку.

"Оскільки він був людиною, захопленою романтикою історії, я не здивована, що він зберіг смарагд – написала Мітці у своїх мемуарах. Френк Пердью помер у 2005-му у віці 84 років. А його дружина, письменниця та співвласниця мережі готелів "Шератон", Мітці, вражена жорстокістю російських терористів, влітку цього року відвідала Україну. Побачене в Бучі, Ірпіні та Бородянці мотивувало жінку зробити свій внесок в українську перемогу.

7 грудня на аукціоні Sotheby's продаватимуть її унікальну каблучку зі смарагдом, вагою 6,25 карата. Усі виручені кошти з продажу ювелірного виробу підуть на допомогу Україні. Спеціалісти відзначають, що приблизна вартість коштовності – 70 тисяч доларів.

Дякуємо за допомогу, шановна пані Мітці.

Сергій Бойчук