До проходження військової служби в умовах воєнного стану можуть бути допущені українці, які були засуджені та отримали покарання за окремими статтями. Нардеп із Відновлення України Дмитрук Артем Геннадійович подав проєкт закону, який передбачає службу для засуджених.

Згідно ст. 616 КК України українець, який перебуває на стадії досудового розслідування або судового розгляду справи і знаходиться під вартою, попросити її скасування на користь призову за загальною мобілізацією. Це можливо при введенні в Україні воєнного стану.

«Однак, норми чинного законодавства не передбачають такого права для осіб, які звільнені від відбування покарання з випробовуванням, якщо обвинувачений, засуджений виявив бажання проходити військову службу за призовом під час мобілізації чи у випадку призову на військову службу до набрання судовим рішення законної сили», ― зазначають автори закону. Тому вони хочуть ініціювати доповнення закону для врегулювання цього моменту.

Час служби хочуть додати до строку відбуття покарання.
У законопроекті мова йде про долучення засуджених за корупцію або грубих порушників правил безпеки дорожнього руху, що отримали покарання у вигляді:

Виправних робіт;
Службового обмеження для військовослужбовців;
Обмеження волі;
Позбавлення волі не більше ніж на 5 років;
Андрій Власенко