У Вінницькій обласній прокуратурі вважають, що знайшли порушення у проведенні тендеру та безпосередньо реконструкції вулиці Батозької. в зв’язку з цим ініціювали замороження робіт. У Вінницькій міськраді акцентували увагу саме на тому, що суд не заборонив будівництво.
26 грудня у Вінницькій обласній прокуратурі опублікували інформацію щодо низки виявлених на різних стадіях порушень при проведенні тендеру та реконструкції вулиці у 2021 році, а також про намагання заблокувати роботи підрядником.
Через декілька годин у міськраді відповіли доволі стримано, зазначивши, що «заявником (суду) не наведено обґрунтованих мотивів та доказів, на підставі яких суд міг би дійти висновку щодо співмірності обраного заявником заходу забезпечення позову, а також доцільності термінового забезпечення позову».
«Господарським судом Вінницької області ухвалою від 15.09.2022 року у справі №902/828/22, яка залишена без змін згідно з постановою Північно-Західного апеляційного господарського суду від 22.11.22 року, відмовлено у задоволенні заяви Заступника керівника Вінницької окружної прокуратури про забезпечення позову до Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради.
У постанові Північно-Західного апеляційного господарського суду від 22.11.22 року суд зазначив, що оскільки спір у справі не вирішується по суті, діє презумпція правомірності правочину, отже, відсутні обґрунтовані підстави для заборони відповідачам як сторонам Договору на виконання робіт від 29.10.2021 №280 виконувати умови такого договору.
Наразі справа по суті перебуває на розгляді у Господарському суді Вінницької області.
Департаментом комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради подано заперечення на позов.
Наведені у позові доводи щодо виявлених порушень спростовуються фактичними обставинами справи та положеннями чинного законодавства України, умовами тендерної документації, результатами виконання робіт, а тому відсутні належні та допустимі докази, які підтверджують порушення Відповідачем законодавства про публічні закупівлі», — йдеться у повідомленні мерії.
Нагадаємо, що є постанова Кабміну №590, якою чітко визнано перелік витрат, які можуть робити місцеві органи влади. Спочатку він передбачав виділення коштів лише на потреби цивільного захисту та обороноздатності, а також зарплати. В кінці літа вже було дозволено виконувати поточні та середні ремонти.
Як розповідав в кінці серпня мер Вінниці Сергій Моргунов, є можливість підтримувати громадський транспорт, ремонти систем теплозабезпечення, купити реагенти. Але не можна направляти кошти на реконструкцію та будівництво, приміром, дитячого садочка по вул. Зерова. Чи на роботи по реконструкції вулиці Батозької. Проекти з реконструкції і будівництва не фінансуються. «До війни ми йшли з випередженням графіку, підрядник вклав свої кошти – до 30 млн грн, але все довелось зупинити. Разом з тим закінчили капремонт вулиці Шепеля, перехрестя вулиць Оводова та Коріатовичів», — розповідав він.
За його словами, разом з виготовленням проєкту, заміною мереж, обладнанням зливової каналізації та іншим Батозька обходилася у 17 мільонів гривень. Передбачалось, що витрати будуть понад 19 млн, але було зекономлено два мільйони.
Василь Головко