Часто додають інформацію, що мовиться про військових, яких привезли з Бахмутського напрямку у госпіталі Дніпра, Запоріжжя, Львова, Києва тощо.

У Міністерстві охорони здоров’я прокоментували ситуацію з донорською кров’ю. Посадовці стверджують, що ситуація контрольована і критичного дефіциту крові немає.

“З другого тижня від початку активної фази війни система крові в Україні працює в режимі “утримання запасів” – коли накопичені запаси компонентів крові вчасно поповнюються відповідно до кількостей, які передано закладам охорони здоров’я”, – пояснили у МОЗ.

У Міністерстві також зазначили, що часом виникає потреба у рідкісній групі крові, а часу на доставку її з іншого регіону немає. Тому найчастіше звертаються до донорів, які є в онлайн-базі.

Під час воєнних дій потреба в крові значно зростає, особливо зараз, коли є загострення та активні бої. Тому в Україні восени 2022 року запустили ініціативу “Твоя кров може воювати. Стань донором”. Завдяки їй за короткий проміжок часу вдалось збільшити щоденні запаси препаратів крові.

У МОЗ також нагадали, що найкращий спосіб долучитися до донорства – це зв’язатися з найближчим центром крові у своєму регіоні.

Вадим Снігур