«Пророцтво» Климентія про Кінець світу, пов’язане з Лаврою. Жорстка відповідь йому своїм же священником андрієм. Половина монахів нижньої Лаври готова перейти до ПЦУ. Замість Бандери Онуфрій – так співають тепер в УПЦ.

Лавра як центр історичних подій

Всі ці сенсаційні події відбувались в церковному житті.

Коли вдруге на Водохреща Митрополит Епіфаній правив у Лаврі і заявив, що вже половина монахів нижньої Лаври, де знаходиться чоловічий монастир, готова вийти з підпорядкування Павла, прозваного в народі Пашею Мерседесом, і приєднатись до ПЦУ, там відбувались якісь аж прямо не божі події.

Митрополит ПЦУ Епіфаній на Водохреща знову провів службу у Успенському соборі Києво-Печерської лаври

Центр ін­формації УПЦ поширив ось таку інформацію:

Митрополит Климент нагадав владі пророцтва старців про Лавру

Православні старці передбачали, що перед Апокаліпсисом станеться осквернення святинь Києво-Печерської лаври.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це сказав голова Інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви митрополит Климент, коментуючи заяву голови комітету Ради з гуманітарної політики Микити Потураєва про те, що в УПЦ можуть повністю забрати Києво-Печерську лавру.

Митрополит Климент

«Мене дивує, як люди при владі зухвало заявляють, що вирішать долю Лаври. Адже жодна людина на землі не знає про свою особисту долю, навіть того, що з нами станеться вже завтра. Про Лавру багато старців пророкували, що перед загибеллю світу і Апокаліпсисом станеться осквернення її святинь. Віруючим людям добре відомі ці пророцтва святих людей», — заявив владика Климент.

Його заяву жорстко засудив його ж підлеглий, лідер крила в УПЦ (МП), Андрій Пінчук, який виступає за воз’єднання з ПЦУ та остаточний розрив із РПЦ та Кі­рілом. Ось яку заяву він оприлюднив.

«Що ви там при­ймаєте, митрополите Клименте? Я теж хочу таких грибів»

Єдиний, хто оскверняв Лавру всі ці роки, то це Павло Лебідь. ПЦУ поруч з ним — німі янголята.

І про які пророцтва ви пишете? Я віруюча людина. Мене оточують віруючі люди. Жодних таких пророцтв ми не чули. На кого розраховані ваші маніпуляції? На голову СБУ Малюка? На президента?

Священик Андрій Пінчук

Єдине пророцтво, яке всі ми чули і знаємо і на звершення якого ми всі молитовно очікуємо, то це наступне: «І тоді призначать нечестивого, жадного і блудливого монаха ігуменом Лаври. І він принесе наругання, зраду Церкви і плісняву на святе місце. І буде як Ахав. І правитиме Лаврою 30 років. І взмоляться святі Печерські, і посрамить його Господь, і вигонять його, і піде він в небуття».

Амінь!

Хто осквернив могилу Митрополита Володимира?

А тим часом увага прикута ще й до якогось шаманського ритуалу, який був здійснений у Лаврі вночі на могилі Митрополита Володимира. Він, як відомо, до Онуфрія очолював УПЦ Московського Патріархату. Але був, скоріше, за самостійність української церкви, аніж поглинання РПЦ. Підлеглими митрополита павла вночі на могилі Метрополита Володимира було спалено два головних убори митрополитів з проведенням інших ритуалів. Це з точки зору закону кваліфікуєтьтся як кримінальний злочин – оскверніння могили.

Та сама могила Митрополита Володимира, на якій спалили цих дві білих шапки (клобуки)

Тому проти учасників цих подій порушено кримінальну справу. Про це заявили в Національній поліції України. Серед підозрюваних – садівник Лаври монах Арсеній та позаштатний помічник намісника Лаври митрополита павла. Тепер чекаємо – чи дасть хтось із підлеглих покази на свого владику.

«Батько наш Онуфрій…» пісня на новий лад

А тим часом пісню «Батько наш Бандера, Україна мати. Ми за Україну підем воювати…» тепер в УПЦ (МП) переробили і співають так: «Батько наш онуфрій, УПЦ нам мати. Ми за нашу церкву будем воювати…»

То що виходить, ще до однієї війни, вже всередині країни, закликають віруючих? Здогадайтесь, хто…

Тетяна Квасюк