На захист своєї Вітчизни стає усе більше і більше громадян України, усі свідомі жителі України різними способами намагаються наблизити нашу перемогу: військові на передовій, волонтери та громадськість в тилу — усі в міру своїх можливостей наближають перемогу.

Однак є категорії горе-держслужбовців, які, незважаючи на ситуацію, в якій перебуває сьогодні країна, наживаються для власних кишень. На нашу думку, до таких належить керівництво Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань в особі керівника Щербатюка Олександра та його першого заступника Бойчука Володимира.

Чому вони, дійшовши до влади, користуючись військовим станом, відсутністю контролю, встановлюють собі грошові виплати, що перевищують виплати військовим, які беруть безпосередню участь у бойових діях.

Так, при посадових окладах 12 тис. гривень нараховують наказами собі виплати по інтенсивності праці по 370-650%, хоча інтенсивність праці державних службовців нараховується за критеріями:

  • якості та складності підготовлених документів (хотів би побачити, які документи особисто готує керівник та його перший заступник);
  • терміновість виконання завдань, опрацювання та підготовки (те ж саме);
  • ініціативність державного службовця.

Якщо, на думку керівництва ЦЗМУ, вони такі трудяги, то чому решта державних службовців управління отримують за інтенсивність по 20-80 відсотків, тобто, ті люди, які і роблять усю роботу в управлінні?

На думку нашої громадської організації, діяльність керівництва ЦЗМУ можна порівнювати з мародерством в час війни.

Скажіть, як можна ефективно працювати, якщо рядові працівники установ виконання покарань, які підпорядковуються ЦЗМУ, отримують по 12 000-15 000. Відчуваєте різницю — 80 000 – 110 000 та 12-15 тис.?! На утримання таких керівників держава щорічно витрачає величезні суми грошових коштів.

За 2022 рік, згідно з кошторисом, 30 млн 514 200 гривень. Хіба не можна було хоча б частину цих коштів використати для допомоги військовим? На думку нашої організації, керівництво ЦЗМУ відображає не найкраші обличчя представників влади. Запитання до міністра юстиції: – А Ви це все бачите? І Вас це задовільняє?

Володимир ЗАЛЕВСЬКИЙ,
голова ГО «Народне антикорупційне бюро України»