Прокурором Вінницької обласної прокуратури до суду передано обвинувальний акт стосовно організатора та двох членів організованої групи, які шляхом обману заволоділи коштами мешканців різних регіонів України (ч. 4      ст. 190 КК України).

Слідством установлено, що троє зловмисників, які відбували покарання на Вінниччині за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, зокрема, за вбивства і крадіжки, телефонували незнайомим абонентам, представляючись працівниками різних структурних підрозділів банківських установ. Члени організованої групи повідомляли людям про те, що хтось хоче здійснити несанкціоновані зняття коштів з їх карткових рахунків. Потерпілі за «порадою» злочинців перераховували кошти на інші рахунки банку, які були підконтрольні членам злочинного угрупування. Ввівши в оману потерпілих,  члени організованої групи завдали їм збитків на понад 140 тис. грн.

За це їм загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 Пресслужба Вінницької обласної прокуратури