Всі подробиці за посиланням – http://gur.gov.ua/content/pam-iat-pro-heroia.html

Нагадаємо, 27 червня минулого року у Києві тихий ранок розірвав потужної сили вибух. Уламки чорного Мерседеса розлетілися на кілька десятків метрів і травмували двох перехожих… Буквально за кілька годин стає відомо прізвище загиблого. Ним виявився наш земляк – командир спецназу Головного управління розвідки полковник з Вінниці Максим Шаповал. Безумовно, це була спецоперація російської терористичної організації. Проте досі якоїсь інформації про розслідування цієї резонансної справи немає…Хоча кажуть, що на слід злочинця вийшли.

Максим Шаповал – батько двох дітей. Він закінчив Військовий інститут Національного технічного університету “КПІ” та Військову-дипломатичну академію імені Євгена Березняка. Факультет шифрувальників. Майже вся його військова служба пов’язана з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони, куди його розподілили відразу після вузу. Він був начальником управління і загинув на посту командира спецназу ГУР МО – військової частини № 2245. Його називали одним з кращих військових розвідників. Звання полковника йому присвоїли у неповних 40 років. Це під його командуванням 26 травня 2014 року в першому бою за Донецький аеропорт спецназ разом з іншими підрозділами були перекинуті на посилення в старому терміналі. І тоді вони виграли той бій. Це він 7 червня 2017 року спецназ військової ліквідував на окупованому Донбасі одного з керівних співробітників спецпідрозділу “Вимпел” ФСБ РФ полковника Юрія Черкашина, який відповідав за організацію терористичних актів в Україні. Це саме завдяки його доказам Україна обґрунтувала свою позицію в Гаазі на причетність Росії до збройної агресії. А перед цим надала всі задокументовані факти по дипломатичним каналам і по каналах обміну розвідувальної інформації з розвідками союзників.

Указами Президента України Шаповалу Максиму Михайловичу посмертно присвоєно звання генерал-майора, а також офіцера удостоєно звання Героя України. В серпні мама загиблого воїна отримала ще одну цінну, але вже недержавну нагороду – орден “Народний герой”.