Невдоволеність міністром освіти Шкарлетом серед науковців та студентів України демонструвалася не лише кухонними розмовами, а протестними акціями. Його звинувачували в плагіаті та професійній непридатності. Нарешті голос народу почули в президентській адміністрації.

Нардеп Ярослав Железняк повідомив про рокіровки в урядових кабінетах. Зокрема, про відставку міністра освіти та науки і можливого кандидата на цю посаду. На його думку з посиланням на джерела в уряді, новим міністром освіти та науки України,  може стати директор Малої академії наук Оксен Лісовий.

Що відомо про претендента? Оксен Лісовий народився у 1972 році у Київській області. Батько Лісового Василь Лісовий – був філософом і правозахисником. Мати – Віра Лісова-Гриценко, працювала педагогом. Під час Радянського Союзу батько був відправлений в Сибір, куди згодом переїхала і вся родина.


Оксен Лісовий в одному з інтерв’ю згадував, що його війна з імперськими претензіями  Росії почалась ще з часів репресій щодо батька.

– Участь у війні проти імперії, не по своїй волі, я почав брати за тиждень до свого народження. Саме тоді КДБ заарештувало мого батька — ученого, інтелектуала, видатного філософа-логіка, дуже сміливу і чесну людину Василя Лісового. За свою інтелектуальну діяльність він отримав загалом 11 років тюрем і заслань у Сибір. Відповідно я ріс в атмосфері війни у формі інтелектуального спротиву імперському суїцидальному абсурду, – казав він.

Навчання для Оксена Лісового проходило у Решетилівському художньому училищі народних промислів за спеціальністю художник–кераміст, а також в Київському державному інституті культури за спеціальністю бібліотечно–інформаційні системи.

Після завершення навчання Оксен працював вчителем у Києво-Могилянському колегіумі, а також був тренером із фехтування та підтримував діяльність громадської юнацької організації Січ.

Оксен Лісовий працював на керівній посаді в генеральній дирекції ВАТ Укртелеком, але протягом останніх 19 років є директором Малої академії наук.

Після початку повномасштабної війни з Росією пішов на фронт добровольцем у складі 95-ї бригади Десантно-штурмових військ та продовжив виконувати службові обов’язки директора МАН України.

Одружений, разом із дружиною виховує двох синів.

Раніше про те, що посаду міністра освіти і науки планує залишити Сергій Шкарлет, писали українські ЗМІ. Цікаво, що останній зі своїх офіційних візитів на посаді міністра освіти, Шкарлет здійснив до Вінницької області.

Експерти вважають, що призначення міністра-патріота може стати дуже позитивною тенденцією в розвитку українського громадянського суспільства.

Сергій Бойчук