Він передбачає обов’язкове оприлюднення в системі Prozorro цін, за якими оборонні замовники купують товари для військових та інші товари і послуги для забезпечення армії.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram-каналі. “Ну нарешті, №8381 про прозорі оборонні закупівлі підписаний президентом. Він передбачає обов’язково оприлюднювати в системі Prozorro ціни, за якими оборонні замовники купують товари для військових та інші товари і послуги для забезпечення армії”, – написав депутат.
Верховна Рада 24 лютого ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №8381 “Про внесення змін до закону “Про оборонні закупівлі” щодо запровадження прозорості в оборонних закупівлях (крім відомостей про закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю) із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні”.
Необхідність прийняття такого закону виникла через корупційні скандали із закупками продуктів для ЗСУ. Як відомо, ДБР затримало підприємців, які продавали Міноборони яйця по 17 гривень.
Нагадаємо, що 21 січня “Дзеркало тижня” повідомило, що Міноборони підписало угоду на 13,16 млрд грн з фірмою зі статутним капіталом у 1 тис. грн, що, на думку видання, вказує на те, що для угоди було створено “фірму-прокладку”.
Видання стверджувало, що має у розпорядженні угоду Міноборони на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у далеких від лінії зіткнення Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях.
23 січня у Національному антикорупційному бюро повідомили, що розпочали розслідування щодо закупівлі продовольства для армії ще до розголосу в ЗМІ.
Зокрема, з-поміж іншого слідство перевіряє закупівлі на понад 13 млрд грн.
Того ж дня міністр оборони України Олексій Резніков спростував, що забезпечення харчування військовослужбовців здійснювалося за завищеними цінами.
24 січня заступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов подав у відставку на тлі скандалу, цього ж дня Кабмін звільнив його.
Також після скандалу із закупівлею Міноборони продуктів для військових було звільнено директора Департаменту закупівель Богдана Хмельницького.
Крім того, було оприлюднено скандальні факти про Олександра Лієва, якого з літа 2022-го року Резніков призначив підписувати збройні контракти МО.
Як з’ясувалося, чиновник – уродженець міста Ухта республіки Комі (РФ), екс-міністр курортів та туризму АР Крим часів президенства Віктора Януковича. У березні 2014-го він в інтерв’ю “Громадському” закликав Київ “почути Крим” та “легалізувати референдум” на півострові.
Сам Лієв назвав це “вкидами” з метою дискредитації Резнікова.
Згодом Офіс генерального прокурора повідомив про підозру екс-заступнику директора департаменту державних закупівель Міноборони Богдану Хмельницькому, екс-заступнику міністра оборони В’ячеславу Шаповалову та колишньому заступнику держпідприємства “Промоборонекспорт” Володимиру Терещенку.
На черзі мають бути втричі дорожчі фляги, яблука по 51 гривні та інші “цікавинки” у прайсах закупівель для військових. Як того вимагає закон.
Сергій Бойчук
Если выяснится,что Китай таки поставляет свое оружие в РФ это будет означать,что Китай не просто враг Украины,но и по сути воюет против нее вместе со своей кремлевской марионеткой.
Со всеми для Китая вытекающими… Начиная с санкций и эмбарго до снятия Свободным миром ВСЕХ запретов на вооружение Украины ЛЮБЫМИ видами оружия.А возможно и прямого вмешательства Запада на стороне Украины.
всех ограничений на поставки любых видов оружия в Украину.А возможно и прямого вмешательства Запада на стороне Украины в эту войну.
Ибо все,что сейчас в Украине творится несет прямую и непосредственную угрозу всему Свободному миру.