Споживачам пояснили, що робити, коли у закладі порушують їхні права. На сьогодні є два способи поскаржитися на погане обслуговування.

Про це повідомляє Держспоживслужба.

Як відомо, ще з 2019 року постанова Кабінету міністрів скасувала обов’язкове ведення паперової книги скарг.

Наступного року також втратила чинність Інструкція про Книгу відгуків і пропозицій на підприємствах роздрібної торгівлі та у закладах ресторанного господарства.

Однак Законом України “Про звернення громадян” передбачено, що громадяни мають право звернутися до підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності із зауваженнями, скаргами та пропозиціями.

На сьогодні споживачі можуть надавати свої скарги та пропозиції закладам в такі способи:

  • можна відправити звернення в письмовому вигляді на поштову адресу суб’єкта господарювання;
  • телефонувати на гарячу лінію торговельного закладу чи закладу надання послуг;
  • залишати відгуки на офіційному вебсайті, сторінці в соціальних мережах чи в профілі в Картах Google торговельного закладу чи закладу надання послуг або на спеціалізованих незалежних вебсайтах з відгуками (форумах).

У випадку, якщо на скаргу адміністрація закладу не реагує або не вдалось досягти згоди споживач має право звернутися до територіальних органів Держпродспоживслужби за місцем проживання. Або направити офіційне звернення.

Для цього потрібно заповнити форму на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби, скористатися чат-ботом у Telegram за посиланням, написати листа на електрону пошту econsumer-info@dpss.gov.ua